Ter Stegen – numer 1 Barçy na sezon 2014/15

Ter Stegen – numer 1 Barçy na sezon 2014/15

Decyzja została podjęta. Niemiecki bramkarz Marc-André Ter Stegen został wybrany, aby stanąć między słupkami FC Barcelony po odejściu z camp Nou Víctora Valdésa.

 

Bramkarzem FC Barcelony na następny sezon będzie Marc-Andre Ter Stegen. Wszystkie dostępne kandydatury zostały przeanalizowane przez sztab techniczny FC Barcelony i portero Borussii Mönchengladbach został wybrany najlepszym następcą Víctora Valdésa. Kataloński klub już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z zawodnikiem i gdy zostaną zamknięte negocjacje z niemiecką drużyną, to pojawi się oficjalna informacja.

 

Ter Stegen ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2015 roku. W ostatnim czasie próbowano przedłużyć z nim umowę, ale Borussia przegrała w walce z Barceloną. Bramkarz nie chce przegapić żadnej okazji, która pozwoli mu trafić w przyszłym sezonie na Camp Nou. Jego transfer do katalońskiego klubu pozwoliłby mu również walczyć z Neuerem o miejsce w bramce reprezentacji Niemiec. Każdy wie, że wyzwania sportowe w Primera División są większe niż w zespole z Mönchengladbach.

 

Ter Stegen już powiedział „tak”. Bramkarz podpisałby kontrakt na cztery lata z zapewnieniem, że staje się pierwszym portero FC Barcelony. Wiceprezydent Josep Maria Bartomeu potwierdził, że kataloński klub prowadzi rozmowy z jednym z zawodników (nie zdradził nazwiska), ale nie zostanie podana żadna oficjalna informacja aż nie zostaną spełnione dwa warunki – Víctor Valdés ogłosi swoją nową drużynę oraz zostaną dopięte ostatnie szczegóły z klubem bramkarza.

 

Przypominamy, że dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta w listopadzie był w Niemczech razem ze swoim asystentem Albertem Valentínem. Uspokoili oni Ter Stegena, który miał obawy, co do miejsca w pierwszej drużynie. Przekonali oni portero, że stanie się bardzo ważnym zawodnikiem i numerem jeden.

 

Po zakontraktowaniu Ter Stegena FC Barcelona powinna zastanowić się nad bramkarzem numer dwa. Pinto kończy się kontrakt po tym sezonie i nie zostały podjęte żadne rozmowy w sprawie odnowienia umowy. Pepe Reina jest postrzegany, jako alternatywa.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB