31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.3godz.5min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ter Stegen w Barcelonie

Ter Stegen w Barcelonie

W najbliższym sezonie w bramce Barcelony będzie panował Niemiec o francuskim nazwisku. To właśnie Marc André Ter Stegen został wybrany przez zarząd katalońskiego klubu do zastąpienia Víctora Valdésa. To będzie jeden z ważniejszych transferów w najnowszej historii klubu, dlatego zarząd zechce wszystkie detale zamknąć w odpowiednim czasie.

 

Barça dopięła swego na dwóch frontach, nad czym pracowała w ostatnich miesiącach. Umowa jest kompletna, a do porozumienia doszło zarówno z bramkarzem jak i jego obecnym klubem – Borussią, która zajmuje trzecie miejsce w Bundeslidze.

 

Niemiecki bramkarz ma ważny kontrakt do czerwca 2015 roku, dlatego Barça musiała negocjować jego transfer. W rzeczywistości odbyło się to w dyskretny sposób, zgodnie z poleceniami Zubizarrety. Transfer młodego bramkarza ma kosztować Barcelonę 10 milionów euro. W niemieckiej lidze nie ma czegoś takiego jak klauzula odstępnego, dlatego Borussia i Barça prowadziły w ostatnim czasie liczne rozmowy.

 

Ta sprawa jest już jednak definitywnie zakończona. Pozostaje jedynie ustalić datę ogłoszenia transferu. Nie jest to błahy problem, ponieważ będzie to zależało w dużym stopniu od tego, kiedy Valdés ostatecznie określi miejsce swojego nowego pobytu.

 

Barcelona będzie więc czekać, bo gdyby okazało się, że Valdés zechce przejść do klubu, który może być rywalem Barcelony w Lidze Mistrzów, to może to wywołać niepotrzebne spekulacje. Dlatego na razie woli milczeć.

 

Umowa z Ter Stegenem jest kompletna, choć w ostatnim czasie nie milkło zainteresowanie tym zawodnikiem ze strony innych wielkich europejskich klubów, tj. Juventus czy Arsenal, które próbowały wywrzeć presję na młodym bramkarzu.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2013/12/ter-stegen-w-barcelonie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.