31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.16godz.32min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Van Gaal: Jestem zadowolony z Iniesty i Xaviego

Van Gaal: Jestem zadowolony z Iniesty i Xaviego

Louis van Gaal, który był trenerem FC Barcelony przez cztery lata, powiedział: „Iniesta i Xavi idealnie pasują do tego zespołu”.

 

Louis van Gaal, obecny trener reprezentacji Holandii, udzielił wywiadu dla Fifa.com. Trener dokonał podsumowania swojej dotychczasowej kariery i ocenił Barcelonę i Bayern Monachium.

 

Jego cechy jako trener: „Opiekuję się moimi zawodnikami w trakcie pracy. W całej mojej karierze spotykałem zawodników, którzy byli zafascynowani moją filozofią. Lubią wpływać na aspekty ofensywne, techniczne i taktyczne gry”.

 

Debiutował z Xavim i Iniestą: „Jestem zadowolony i dumny, widząc, że w Barcelonie i Bayernie gra czterech moich zawodników. Xaviego, Iniestę, Müllera i Mottę nie trzeba chwalić, idealnie pasują do swoich pozycji na boisku”.

 

Szanse dla młodzieży w Bawarii: „Kiedy przybyłem do klubu, rozpocząłem od zmian w sztabie szkoleniowym i wybrałem Kerlanda Hermana, który obecnie wciąż działa z Pepem Guardiolą. Pewnego dnia zapytałem, kto jest gotowy do opuszczenia zespołu młodzieżowego i dołączyć do pierwszego zespołu, odpowiedział: „Müller, Badstuber, Alaba są gotowi”. Wziąłem ich do pierwszego zespołu, obserwowałem i decydowałem, kiedy mogli grać”.

 

Carles Puyol jako kapitan: „Ja wybieram kapitana, nie zawodnicy. Jest to zawsze ten, który potrafi dowodzić swojej drużynie, bo muszę z nim współpracować i mogę na nim polegać. Musi się wyróżniać osobowością i charakterem. Moi kapitanowie są zawsze profesjonalni, ale także bardzo ambitni i rzetelni. To cechuje wszystkich kapitanów jakich kiedykolwiek miałem”.

 

Wiek i bycie kapitanem: „Wiek nie ma znaczenia. Kiedy przyjechałem do Barcelony Guardiola miał 27 lat. W Hiszpanii, według tradycji, opaskę kapitana otrzymuje najstarszy gracz. Przyjmuje on odpowiedzialność, a także przekazuje filozofię zespołu. Kiedy ja powiedziałem do Pepa: „Będziesz moim kapitanem”, odpowiedział: „Nie, nie”. Odpowiedziałem mu: „Wybieram kapitana, który rozumie dokładnie grę tak jak ja”. Popatrz gdzie jest on teraz”.

 

Źródło: As.com

mainXX:/2013/12/van-gaa-jestem-zadowolony-z-iniesty-i-xaviego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.