5dn.15godz.18min.

Zwycięstwo po słabym meczu (62:52)

Barcelona pokonała Herbalife Gran Canarię 62:52, a najlepszym graczem na parkiecie okazał się Erazem Lorbek – zdobywca 12 punktów.

Barça wygrała spotkanie, gdzie obie ekipy zagrały słabo. Zwycięstwo 62:52 nad wysoko sklasyfikowaną Gran Canarią nie przyszło jednak łatwo, ale teraz Katalończycy muszą się skupić na wyjazdowym spotkaniu z Realem Madryt, gdzie trzeba będzie zagrać dużo lepiej niż wczoraj.

Lorbek i Oleson ważnymi ogniwami

Obie ekipy nie grzeszyły skutecznością w ofensywie już od początku spotkania. Po pięciu minutach gry było 7:4 dla gospodarzy, ale wszystko zaczęło wyglądać lepiej, gdy do gry włączyli się Lorbek i Oleson. Podopieczni Xaviego Pascuala zaliczyli pod koniec pierwszej kwarty run 7:0 i zakończyli pierwszą odsłonę meczu przy prowadzeniu 18:9.

Niemoc w ataku

Blaugrana przez 7 minut nie potrafiła zdobyć punktów, ale gracze Gran Canarii nie byli lepsi. Goście wygrali drugą kwartę 11:9, ale do przerwy to wciąż Duma Katalonii była na prowadzeniu (27:20). Kibice zgromadzeniu w Palau Blaugrana mogli być mocno rozczarowani przebiegiem pierwszej połowy.

Dorsey i Pullen kluczowi

Sprawy nie uległy poprawie na początku trzeciej kwarty. Defensywa Barçy wyglądała znakomicie, ale nie przekładało się to na efektywność w ataku. Gospodarze pokazali jednak, że są drużyną lepszą od Gran Canarii i lepiej radzili sobie z własnymi słabościami. Z dystansu trafił między innymi Lorbek, co dało Barcelonie 11 punktów przewagi przed ostatnią kwartą.

Dużą rolę w ciągu ostatnich dziesięciu minut odegrali dwaj Amerykanie. Dorsey był aktywny w obronie i popisywał się wsadami w ofensywie, a Pullen kreował partnerów i dał się we znaki obronie gości po akcjach penetracyjnych. Ostatecznie Barcelona odniosła zwycięstwo przed własną publicznością – 62:52.