4dn.17godz.34min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

20 lat od wygranej Dream Teamu z Realem Madryt

Tej niezapomnianej nocy, kiedy Barça wygrała 5:0, bramki strzelali Romario (3), Koeman i Iván Iglesias.

8 stycznia mija 20. rocznica zwycięstwa Dream Teamu nad Realem Madryt (5:0). Bramki Romario (3), Koemana i Ivána Iglesiasa dały zwycięstwo, na które ponownie trzeba było czekać 17 lat.

Magiczny Romario

Obrazem kojarzącym się z tym wspaniałym spotkaniem, jest piękna bramka zdobyta przez Romario w 24. minucie, który spektakularnie zabrał się z piłką, minął Alkortę i zdobył pierwszą bramkę wieczoru.

Niesamowita druga połowa

W drugiej połowie całe Camp Nou wpadło w euforię. W 47. minucie rzut wolny Koemana podniósł wynik na 2:0, a następnie Romario zdobył trzecią i czwartą bramkę. Na cztery minuty przed końcem, Iván Iglesias zdobył bramkę, która ustanowiła wynik spotkania, potocznie nazywany manitą (rączka), z pięcioma palcami symbolizującymi pięć bramek. Zwycięstwo pozwoliło Barcelonie zwiększyć przewagę do czterech punktów, jednak to Deportivo było na czele tabeli, do czasu aż ostatecznie w samej końcówce Barça ich przeskoczyła.

Wygrana 5:0, 8 stycznia 1994 roku, powtórzona została 17 lat później, 29 listopada, 2010 roku, pod wodzą Josepa Guardioli.

Źródło: FCBarcelona.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2014/01/20-lat-od-wygranej-dream-teamu-z-realem-madryt/