Bartra: Zacząłem czuć się potrzebny

Bartra: Zacząłem czuć się potrzebny

O Marcu Bartrze wiele mówiło się w ciągu ostatnich tygodni. Młody obrońca stopniowo zaczął występować w podstawowej jedenastce Barcelona, a teraz stał się jednym z jej podstawowych zawodników.

 

„Wszystkie rzeczy zaczęły układać się bardzo dobrze, ale wiem, że muszą nadal pracować, by wykorzystać wszystkie szanse, które daje mi trener”, powiedział usatysfakcjonowany Bartra.

 

„Zaczynam czuć się ważnym zawodnikiem, kimś ważniejszym niż tylko częścią zespołu. Tata nie boi się na mnie postawić. To dobrze, że w zespole jest wielu graczy prezentujących wysoki poziom”, dodał młody obrońca.

 

Bartra, któremu w programie ‘El Marcador’ w Barça TV towarzyszył Oriol Rosell, chciał również podkreślić siłę zespołu. „To bardzo ważne, by dobrze rozpocząć rok. Zespół przezwyciężył nieobecności Valdésa i Messiego. Nie straciliśmy chęci wygrywania, a to jest dobre dla wszystkich.”

 

Intensywność i tytuły

 

Obrońca Barcelony czuje także intensywność, która jest niezbędna dla przyszłości drużyny. „Intensywność jest kluczowa – wtedy kiedy mamy piłkę i wtedy, gdy chcemy ją odzyskać. Nasi rywale w pierwszej połowie zazwyczaj utrzymują się przy piłce, natomiast w drugiej dają nam więcej miejsca.”

 

Marc Bartra wyjaśnił także przyczynę, dla której zdecydował się opuścić boisko przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Obrońca przyznał, że zrobił to ze względów ostrożnościowych, gdyż chciał być dostępny dla trenera w sobotnim meczu z Atlètico. „Mam wiele miłych wspomnień z Vicente Calderon. Byłoby zaszczytem móc tam zagrać jeszcze raz i pomóc mojej drużynie.”

 

Na zakończenie Bartra ujawnił swoje życzenia na 2014 rok. „Poza zdrowiem, chciałbym zdobyć wiele tytułów. Musimy być ambitni i zawsze myśleć o grupie. To, co jest dobre dla całej drużyny, jest także dobre dla każdego z nas indywidualnie.”

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB