3dn.1godz.4min.

Manita i półfinał: FC Barcelona – Levante UD (5:1)

FC Barcelona odrobiła jedno-bramkową stratę i zapewniła sobie miejsce w półfinale Copa del Rey.

Siódmy półfinał Pucharu Hiszpanii w przeciągu ośmiu lat nie zdarza się wielu drużynom, ale Barça tego dokonała. Zawodnicy Taty Martino zapewnili sobie miejsce w półfinale, dzięki zwycięstwu 5:1 przeciwko Levante. Intensywne opady deszczu nie były przeszkodą dla Adriano, Puyola, Alexisa (2) i Ceska, każdy z nich zdobył bramkę przeciwko drużynie z Valencii.

Levante obejmuje prowadzenie

Vyntra, już po ośmiu minutach gry, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał głową, trafił w plecy Sergi Roberto, a futbolówka wpadła do bramki Pinto. Był to zimny prysznic dla zawodników Barçy, którzy dotychczas stworzyli tylko niebezpieczeństwo po rajdzie Montoyi prawą stroną i strzale Iniesty. Było tak, aż do 27. minuty, w której Barça wyrównała dzięki niezwykłemu uderzeniu Adriano.

Kapitan z klasą

Pomimo pogody Katalończycy grali swój futbol i byli bliscy zdobycia drugiej bramki. Puyol, który rozgrywał bezbłędny mecz w obronie, trafił bramkę z rzutu rożnego 2:1. Brama kapitana dała prowadzenie FC Barcelonie przed przerwą.

Levante traci dwie bramki

Zaraz na początku drugiej połowy Barça zdobyła kolejne 2 bramki. Na 3:1 i 4:1. Obydwie zostały zdobyte przez Alexisa. Pierwsza padła po złej interwencji Jiméneza, po której futbolówka wylądowała u stóp Chilijczyka. Druga po strzale Adriano, który trafił w poprzeczkę, a piłka odbita ponownie trafiła do zawodnika z Ameryki Południowej.

Kilka minut później, Cesc wpisał się na listę strzelców. Katalończyk w 68. minucie, zmylił defensywę Levante i ustalił wynik na 5:1.

Kompletna dominacja

W ostatnich minutach, z Afellayem na boisku, przebieg spotkania się nie zmienił. Levante rzadko przekraczało połowę boiska, a zawodnicy Martino nie byli w stanie zdobyć szóstej bramki. Sędzia zakończył spotkanie przy wyniku 5:1 (w dwumeczu 9:2), co oznaczyało, że Barça zapewniła sobie siódmy półfinał w przeciągu ośmiu lat.

FC Barcelona – Levante UD (5:1)

FC Barcelona: Pinto – Montoya, Puyol, Bartra, Adriano – Song, Sergi Roberto, Iniesta (46″ Pedro) – Alexis (78″ Mascherano), Cesc (69″ Afellay), Tello

Levante UD: Javi Jiménez – Vyntra, Ángel (59″ Pallardó), Rubén (72″ Jordi César), Juanfran – Nikos, El Adoua, Sèrgio (32″ Nong), Pedro Ríos, Nagore – Camaras

0:1 Sergi Roberto 9″ (Bramka samobójcza)

1:1 Adriano 28″ (Cesc)

2:1 Puyol 44″ (Tello)

3:1 Alexis 50″

4:1 Alexis 52″