Piłkarze odwiedzili dzieci w szpitalach

Piłkarze odwiedzili dzieci w szpitalach

Po tym jak dzisiaj rano piłkarze Barcelony wywołali uśmiech na twarzach wielu dzieci otwartym treningiem, zawodnicy pierwszego zespołu zostali podzieleni na kilka grup i poszli dalej uszczęśliwiać – tym razem te dzieci, które nie mogły pojawić się na stadionie, czyli te z pobliskich szpitali.

 

Na jeden dzień, zawodnicy Barçy zmienili buty piłkarskie i stali się Królami, roznoszącymi prezenty, ale przede wszystkim wywołującymi uśmiech na twarzach młodych pacjentów. A wszystko to w ramach akcji zorganizowanej przez Fundację FC Barcelony, aby żadne dziecko nie pozostało bez prezentu w okresie świątecznym.

 

Celem odwiedzin zawodników były szpitale w Barcelonie i Badalonie, a towarzyszyli im trenerzy pierwszego zespołu, członkowie zarządu i Fundacji FC Barcelony.

 

Neymar Jr i Tata Martino pierwszy raz wzięli udział w takiej charytatywnej akcji zorganizowanej przez kataloński klub. Obaj udali się do szpitala Sant Joan de Déu, a towarzyszyli im Adriano, Alexis i Elvio Paolorosso oraz Lola Bou -wiceprezydent fundacji i Eduard Sans – patron fundacji.

 

Odpowiedzialni za dostarczenie darów do szpitala Sant Pau byli Pinto, Messi, Mascherano i Jorge Pautasso oraz dyrektor – Dídac Lee. Do Vall d’Hebron udali się natomiast Cesc Fàbregas, Afellay, Jordi Alba, Iniesta, Jordi Roura oraz patron fundacji – Enric Roca.

 

W Badalonie w szpitalu Germans Trias i Pujol pojawili się Piqué, Cuenca, trener bramkarzy – José Ramón de la Fuente oraz patron fundacji – Mohamed Chaib. Do szpitala w Barcelonie udali się Sergio Busquets, Jonathan dos Santos oraz członek sztabu szkoleniowego – Aureli Altimira, a także wiceprezydent – Josep Maria Bartomeu. Valdés, Oier Olazábal i trener od przygotowania fizycznego – Paco Seirullo i dyrektor – Elvira Pou odwiedzili Szpital Dziecięcy w Barcelonie.

 

Dzieci z Domu Ronalda McDonalda gościli u siebie Xaviego, Pedro, Sergi Roberto oraz trenera Edu Ponsa. Im wszystkim towarzyszył dyrektor – Josep Ramon Vidal-Abarca. W Cottolengo Padre Alegre pojawili się natomiast Bartra, Song i Joan Francesc Ferrer ‘Rubi’ oraz dyrektor – Pilar Guinovart.

 

W tym roku piłkarze pojawili się także w Sali Dziecięcej na stanowisku Fundacji FC Barcelony. Tello, Montoya i członek sztabu szkoleniowego – Francesc Cos odwiedzili dzieci, które były tam w piątek. Wraz z nimi udali się prezes fundacji – Josep Cortada i wiceprezes – Ramon Palou. Zawodnicy przez chwilę pograli z dziećmi na miniboisku, podpisali plakaty pierwszego zespołu i pozowali do zdjęć z dziećmi, które cierpliwie czekali na swoją kolej.  

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB