Rexach: To był dobry rok

Rexach: To był dobry rok

W ostatnim dniu roku przed mikrofonami Esports COPE Carles Rexach podsumował mijający rok w wykonaniu Barcelony.

 

„Dla Barçy to był dobry rok. Wygrała ligę i ogólnie grała dobrze. Zawsze, gdy Barça wygrywa ligę, ma dobry sezon. Ten tytuł pokazuje, który zespół jest najbardziej kompletny”, wyjaśnił.

 

Dla byłego zawodnika i trenera Barcelony „jedynym minusem była choroba Tito Vilanovy. Pod względem sportowym był to dobry rok.”

 

Na temat rywala Barçy w Lidze Mistrzów powiedział, że „Manchester City jest nieregularny i nieprzewidywalny. Jest dobry i ma wspaniałych piłkarzy, ale nie ma wielkiej ekipy. On dopiero się kształtuje.”

 

Carles Rexach wspomniał także o Złotej Piłce. „Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby Messi zdobył ją po raz piąty. Jeśli teraz miałbym wybrać najlepszego gracza na świecie, to byłby nim właśnie on. Jeśli bierzemy pod uwagę inne rzeczy, to może powinien wygrać Ribéry. Jednak na poziomie indywidualnym powinien wygrać Messi.”

 

Rexach wypowiedział się także na temat nowego bramkarza Barcelony. „Wydaje mi się, że dołączą Ter Stegen i Pepe Reina. Reina jest dobrze znany i niezawodny. Ter Stegen może być dobrym bramkarzem dla Barçy, ale musiałaby dostosować się do mentalności klubu.”

 

Były trener docenił również pracę obecnego szkoleniowca Barcelony. „Wartość Martino jest bardzo duża, on ma wiele zasług, dzięki temu co zrobił. Był wierny swoim zasadom, a to jest najważniejsze.” Rexach pochwalił również Neymara. „Neymar przyjechał i zadziałało. Szybko się zaadaptował, a gdy brakowało Messiego ciągnął zespół do przodu.”

 

Na zakończenie Carles Rexach wyraził swoje życzenie na nadchodzący rok. „Moim życzeniem na 2014 rok jest wygranie ligi oraz bycie w finale Ligi Mistrzów i oczywiście zwycięstwo w nim.”

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB