01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
3dn.0godz.36min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergi Roberto: Chcę grać tak jak Xavi

Sergi Roberto: Chcę grać tak jak Xavi

Środkowy pomocnik wystąpił w ostatnich 12 meczach i ma nadzieję na „dalszą ciężką pracę”, aby wywalczyć kolejne minuty na boisku. „Nie możemy tracić punktów jeśli chcemy wygrać ligę”, powiedział.

 

Na początku sezonu Tata Martino poprosił Sergi Roberto, żeby był cierpliwy, a otrzyma swoje szanse na grę. Ten czas nadszedł: Sergi Roberto wystąpił w ostatnich 12 spotkaniach zespołu, zarówno rozpoczynając mecze od pierwszych minut jak i będąc rezerwowym. „Tata Martino jest dla mnie bardzo ważny. W tym czasie nie poddałem się i pracowałem ciężko każdego dnia. Teraz mam nadzieję na zdobycie jego zaufania przez dobrą grę i pomoc drużynie. Muszę nadal ciężko pracować i zbierać cenne minuty na boisku i doświadczenie podczas sesji treningowych”. Był także pewny, że nie chce opuszczać klubu do którego dołączył osiem lat temu.

 

Zapytany o to czy będzie następcą Xaviego, Sergi Roberto powiedział: „Jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, a ja dopiero zaczynam moją karierę z pierwszym zespołem. Jest bardzo niewielu zawodników jak Xavi. Będzie szczęśliwy jeśli chociaż po części będę grał tak jak on”.

 

Korzystając z okazji, Sergi Roberto, pogratulował zwycięzcy Złotej Piłki, Cristiano Ronaldo. Dodał także, że trzej finaliści „zasługiwali na nagrodę”, ale jeśli on miałby prawo głosować „zagłosowałbym na Leo Messiego, najlepszego piłkarza na świecie”. Dodał: „Był jednym z najlepszych piłkarzy na świecie w ciągu ostatni siedmiu lat i nadal jest w ścisłej czołówce”. Poza ogłoszeniem zwycięzcy Złotej Piłki została ogłoszona także FIFA FIFPro World XI – w której znaleźli się Alves, Xavi, Iniesta i Messi. Zapytany o Sergio Busquetsa, który znalazł się poza jedenastką, Sergi Roberto powiedział: „Xavi i Iniesta zostali wybrani, nie każdy z nas może się tam znaleźć”.

 

Zapytany o ligę, pomocnik wypowiedział się na temat remisu na Vicente Calderón: „remis był bardzo dobrym wynikiem, ponieważ ten punkt będzie istotny na koniec sezonu”. W każdym przypadka uważa jednak, że rywalizacja będzie „bardzo zacięta” i dodaje: „Nie możemy tracić zbyt wielu punktów jeśli chcemy wygrać tytuł. Musimy podchodzić do każdego meczu poważnie”.

 

Na koniec wypowiedział się na temat spotkania rewanżowego z Getafe. Pomimo 4:0 w pierwszym spotkani, dwumecz „nie jest skończony”, zauważył przypominając spotkanie ligowe obydwóch zespołów, kiedy Getafe szybko objęło dwubramkowe prowadzenie.

 

Źródło: FCBarcelona.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.