1dn.9godz.37min.

Wygrana w cieniu kontuzji: Getafe CF – FC Barcelona (0:2)

Barça awansowała do następnej rundy, Neymar odniósł kontuzję, Messi zdobył dwie bramki, a Xavi rozegrał swój 700. mecz dla Barçy – tak w skrócie można opowiedzieć o rewanżowym spotkaniu Barcelony z Getafe.

Spotkanie z Getafe miało być dla podopiecznych Taty Martino formalnością. Mimo to mogliśmy na boisku zobaczyć kilku zawodników z pierwszego składu, zwłaszcza atak zapowiadał się interesująco, bo od pierwszym minut pojawili się Messi i Neymar wspierani przez Tello.

Wszystko wskazywało na to, że 4:0 z pierwszego spotkania ułoży mecz na Coliseum Alfonso Pérez, ale tak nie było i fani mogli oglądać dość intensywny mecz. Neymar odniósł kontuzję. Messi zdobył dwie bramki, a Xavi wystąpił po raz 700 w oficjalnym meczu zespołu.

Barça dominuje

Barça rozegrała całkiem dobry mecz przeciwko Getafe. Na początku kontrolowała grę na boisku z wysokim posiadaniem piłki i była w stanie stworzyć zagrożenie bramce Codiny, dzięki współpracy Neymar-Messi. W pierwszej połowie, Getafe także miało swoje szanse na zdobycie bramki, ale Pinto stawał zawsze na wysokości zadania.

Neymar odnosi kontuzję

W 22. minucie Barça zamarła, kiedy Neymar, który dośrodkował piłkę w pole karne, wygiął nogę w nienaturalny sposób. Na pierwszy rzut oka wyglądało to na bardzo poważną kontuzję, ale sztab medyczny Barçy stwierdził „jedynie”, że to skręcona kostka.

Barça strzela, #Xavi700

Tuż przed przerwą, w 43. minucie, Leo Messi dał prowadzenie Barçy po dośrodkowaniu Tello. Argentyńczyk na tym nie skończył, w drugiej połowie (63. minuta) minął czterech obrońców, bramkarza i strzelił bramkę w stylu, jakim tylko on potrafi.

Innym zawodnikiem, który zasługuje na wspomnienie jest Xavi Hernández. Pomocnik został wprowadzony w 70. minucie, rozgrywając tym samym 700. mecz w barwach FC Barcelony.

Getafe – FC Barcelona (0:2)

Getafe CF: Codina; Colunga, Alexis (36’ Lopez), Lisandro, Lago; Lacen, Rodríguez (65. Castro); Lafita, Sarabia (61. Sarabia), Castro;  Ciprian

Ławka rezerwowych: Arroyo, Borja, Castro, Galvan, Pedro Leon, Lopez, Marica

FC Barcelona: Pinto, Dani Alves, Puyol, Bartra, Adriano, Song, Sergi Roberto, Cesc Fàbregas (70’ Xavi), Messi, Neymar (28’ Alexis) i Tello

Ławka rezerwowych: Valdés, Piqué, Xavi, Pedro, Alexis, Mascherano i Montoya

0:1 Messi 43’ (Tello)