Xavi: Mecz z Atlètico ma kluczowe znaczenie dla przyszłości ligi

Xavi: Mecz z Atlètico ma kluczowe znaczenie dla przyszłości ligi

Xavi Hernández został laureatem Nagrody Fair Play dla zawodnika Barcelony za sezon 2012/13. Pomocnik Barcelony pojawił się na gali wręczenia nagród, podczas której udzielił krótkiej wypowiedzi.

 

„Mecz z Atlètico ma kluczowe znaczenie dla przyszłości ligi. Nie jest to ostateczna sprawa, ale zwycięstwo dałoby nam prowadzenie w tabeli”, powiedział Xavi przed sobotnim meczem na Calderón. Dla pomocnika jasne jest, że „zespół przeżywa dobry moment, stara się iść na przód.”

 

Oczywiście pomocnik Blaugrany musiał wspomnieć o powrocie Messiego. „Nic mnie już nie zdziwi, ale patrząc na jego formę – jest niesamowity. Powrócił z wolą zwycięstwa. Ważne jest, że wszystko ułożyło się dobrze i zachował motywację”, powiedział Xavi i po chwili dodał: „Byliśmy silni, a teraz dołączył do nas jeszcze on i Víctor (Valdés) i jesteśmy jeszcze silniejsi. Istnieje duża konkurencja, a nasz zespół jest naprawdę dobry.”

 

Nagroda fair play

 

Xavi Hernández pojawił się na gali wręczenia Nagrody Fair Play dla zawodnika Barcelony za sezon 2012/13, wręczanej przez Stowarzyszenie Zawodników Barçy.

 

Pod koniec ubiegłego sezonu zostało zorganizowane za pośrednictwem Facebook”a głosowanie, w którym wzięło udział 4000 osób. Fani wybrali szóstkę finalistów, wśród których znaleźli się: Abidal, Iniesta, Messi, Pedro, Puyol i Xavi.

 

Ostatecznie jury, złożone ze znanych osób świata sportu i Katalonii, zadecydowało, by przyznać nagrodę Xaviemu – za jego wielką osobowość i zdolność przekazywania klubowych wartości.

 

Podczas uroczystości wspomniano postać byłego zawodnika Barcelony, który, gdyby nagroda istniała za jego czasów, z pewnością by ją otrzymał. Tą osobą był Josep Seguer, zmarły 1 stycznia 2014 roku.

 

Laureaci nagrody

 

2009/2010 Bojan Krkic

2010/2011 Andrés Iniesta

2011/2012 Xavi Hernández

2012/2013 Xavi Hernández

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB