3dn.23godz.27min.
11.33 X5.25 29.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça B pokonuje Tenerife (2:0)

Gole Denisa Suáreza w pierwszej i Daniego Nieto w drugiej połowie zapewniły Barçy B zwycięstwo nad Tenerife na Miniestadi.

Barça B znów wygrywa na Miniestadi, tym razem dzięki solidnemu występowi przeciwko Tenerife. Denis Suárez zdobył gola po uderzeniu z rzutu wolnego, a Dani Nieto w drugiej części gry zapewnił trzy punkty Blaugranie. Ayoze mógł wyrównać wynik meczu, ale defensywa gospodarzy dobrze się spisywała.

Kiedy spotykasz się z drużyną, która dobrze gra w defensywie, to trzeba liczyć na indywidualne umiejętności piłkarzy, a rezerwy Barcelony mają ich mnóstwo. W pierwszej połowie Denis Suárez wywalczył rzut wolne tuż sprzed pola karnego i sam umieścił piłkę w siatce pięknym strzałem. Był to jego piąty gol w szóstym spotkaniu i tym samym stał się najlepszym strzelcem ekipy razem z Danim Nieto.

Gol strzelony przez gospodarzy zmusił Tenerife do otwarcia się, ale także wywarcia większego pressingu na zawodnikach Barcelony. Podopieczni Eusebio Sacristána świetnie radzili sobie z presją i wciąż kontrolowali przebieg meczu. W środku pola wielką pracę wykonywali Samper i Espinosa, a prowadzenie Blaugrany mogło być wyższe, ale ostatecznie do przerwy mieliśmy wynik 1:0.

Goście drugą połowę zaczęli zdecydowanie, chcąc doprowadzić do wyrównania, więc Barça B musiała się trochę cofnąć. Ayoze miał dwie okazje do zdobycia gola, ale żadnej nie wykorzystał. Niedługo potem gospodarze znów zaczęli odzyskiwać kontrolę nad meczem, a Dani Nieto przypieczętował zwycięstwo golem na 2:0. Pojawił się na boisku w 70. minucie i 5 minut później indywidualną akcją oczarował wszystkich na Miniestadi.