1dn.14godz.4min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça znów wielka: Manchester City – FC Barcelona (0:2)

Barça odniosła świetne zwycięstwo z Manchesterm City po bramkach Messiego (rzut karny) i Alvesa.

Barça zrobiła pewny krok do przodu w Lidze Mistrzów, aby znaleźć się w ćwierćfinale, odnosząc zwycięstwo 2:0 przeciwko City na Etihad Stadium. Dyskusyjny karny i czerwona kartka dla Demichelisa w 53. minucie zakończyła wyrównane spotkanie, City cofnęło się, a pod koniec meczu Alves zdobył drugą bramkę.

Manchester City zaskakująco podszedł do spotkania z dystansem, oddając posiadanie piłki Barçy, która grała, z ustawionym na lewej stronie Iniestą i Messi na pozycji fałszywej dziewiątki, zagęszczając środek pola, podczas gdy gospodarze ustawili wysoką linię defensywy. Po 15 minutach rozpoznania, City zaczęło zagrażać bramce rywali.

Świetna gra Silvy stworzyła okazję dla City, którą w 19. minucie miał Negredo, powstrzymany jednak przez świetną interwencję Valdésa. Później zagrożenie ze strony City z rzutu wolnego. Tak jak gospodarze podkręcili tempo i przejęli kontrolę, tak Barça była wyłączona z gry na 10 minut. W końcu w środku pola zaczęli dominować zawodnicy z Katalonii, którzy posyłali do walki i na mordercze biegi Alexisa. City z kolei próbowało posyłać długie piłki na Negredo. Do przerwy jednak wynik nie uległ zmianie.

Karny i czerwona kartka

Kluczowym momentem w spotkaniu i być może w dwumeczu, była 53. minuta, kiedy Busquets i Alba odzyskali piłkę w środku pola, po stracie Navasa i Iniesta posłał ją do Messiego. Demichelis nie umiał nadążyć i podciął jedynie Messiego, który upadł w polu karnym. Sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na jedenasty metr, a obrońca City opuścił boisko po otrzymaniu czerwonej kartki. Sam poszkodowany pewnie wykonał rzut karny. Gospodarze musieli zmienić koncepcję, Pellegrini wprowadził zmiany, wpuszczając Lescotta i Nasriego za Kolarova i Navasa.

Barça zmniejszyła tempo, starając się zachować prowadzenie, utrzymując się przy piłce, podczas gdy podrażnione City, wspierane przez kibiców, starało się wyrównać. Zaowocowało to okazjami Xaviego i Alvesa, którzy wykorzystali zostawione miejsce z tyłu.

Valdés popisał się kolejną świetną obroną w 76. minucie, kiedy obronił strzał Silvy. W odpowiedzi Barça po dwójkowej akcji Alvesa i Neymara (zmienił Alexisa w 72. minucie) zdobyła bramkę. Prawy obrońca Dumy Katalonii posłał futbolówkę między nogami bramkarza City, ustalając wynik i stawiając Barçę w komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Manchester City – FC Barcelona (0:2)

Składy:

Manchester City: Hart; Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy; Fernandinho, Yaya Touré; Navas (58″ Nasri), Kolarov (58″ Lescott), Silva; Negredo (74″ Džeko).

FC Barcelona: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba; Busquets, Xavi, Iniesta; Cesc (86″ Sergi Roberto), Messi, Alexis (74″ Neymar).