01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.22min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja Xaviego

Konferencja Xaviego

Środkowy pomocnik był autokrytyczny, ale optymistycznie nastawiony na przyszłość, ponieważ uważa, że mimo porażki na Anoeta „wszystko jest możliwe”.

 

„Wszystko jest jeszcze w grze, a my musimy być pozytywnie nastawieni”. Są dwie koncepcje, o których Xavi Hernández mówił na konferencji prasowej. Drugi kapitan mówił także o bolesnej porażce, która oddzieliła zespół od fotelu lidera o trzy punkty. „Intensywnie trenujemy w ciągu tygodnia między meczami. Ze względu na sobotni wynik jestem na siebie zły. Wiesz, że to chwila prawda, a nie możesz nic zmienić”, powiedział. W najbliższy weekend odbędą się derby Madrytu: „Nasze miejsce w tabeli przede wszystkim zależy od nas i koncentrujemy się tylko na niedzielnym meczu, musimy zdobyć trzy punkty, reszta jest mało istotna”. Dodał: „Wszystkie trzy kluby są kandydatami do mistrzostwa, a my jesteśmy obrońcami tytułu. Mamy wciąż szanse zwyciężyć, jesteśmy optymistami”.

 

Obok Martino

 

Jeśli chodzi o mecz z Realem Sociedad, Xavi przyznał: „postawiliśmy na jedną kartę, zagraliśmy trójką w defensywie, jednak nie udało się zdobyć gola. Niektóre dni są lepsze, a inne gorsze. To jest piłka nożna”. „6” Barçy oglądała całe spotkanie z ławki rezerwowych w San Sebastián: „Kiedy traci się bramkę, szuka się winnego, tym razem padło na trenera, ale to niesprawiedliwe. Wszyscy popełniamy błędy”. Martino mówił w swojej wypowiedzi o „samokrytyce i pokorze”, moim zdaniem: „trener ma jasny przekaz i jest wobec nas fair”. Kontynuował: „Ma bardzo jasną filozofię gry, jest naturalnym przywódcą, ludzie z którymi pracuje chcą wygrywać”. Po ostatnich dwóch treningach „jesteśmy zmotywowani, spokojni i chętnie do walki”. Osobiście Xavi przyznał: „Nie mogę się gniewać, że nie występuję w meczu, kiedy inni na to zasługują”. Stwierdził: „czujemy się dobrze, kiedy dominujemy grę, kiedy nie jesteśmy przy piłce, czujemy się nieswojo”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.