31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.7godz.4min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Pokora jest ważnym czynnikiem

Neymar: Pokora jest ważnym czynnikiem

Brazylijski napastnik oświadczył, że jest bardzo szczęśliwy w swoim nowym klubie i mieście, które zamieszkuje. Jest także pod wrażeniem niezwykłej determinacji i chęci wygranej w FC Barcelonie.

 

Neymar Jr udzielił wywiadu dla fifa.com w którym opisuje swoje odczucia po pierwszych miesiącach w Barcelonie i jest pozytywnie zaskoczony swoim zaaklimatyzowaniem się w tak dużym klubie. „Dzięki Bogu miałem dużo szczęścia, głównie dlatego, że spotkałem takich świetnych ludzi, między którymi czuję się dobrze”, powiedział. „Mówimy o zawodnikach, którzy wygrali praktycznie wszystko, a wciąż są głodni sukcesów. To główny powód, dlaczego wszystko idzie zgodnie z planem”.

 

Zawodnik powiedział także: „Jestem bardzo szczęśliwy, że odkrywam nowe rzeczy. Przeżywam mój dziecięcy sen, który dotyczył gry w europejskim klubie. Fakt, że jest to wielki klub jak Barcelona sprawia mi niezwykły honor. Lubię wszystko w tym mieście: klimat, ludzi. Jest całkiem podobnie do Brazylii, co mi dużo pomaga. Jest nawet plaża!”.

 

W głębi serca czuje jednak, że jest wciąż tą samą osobą, na którą bardzo duży wpływ miał Santos, „zdobyłem oczywiście nowe doświadczenie, zmieniając otoczenie, w innym mieście, w innym kraju. Uczę się nowych rzeczy, nowej kultury, to jest bardzo dobre”. Nauczył się także wiele, grając u boku Leo Messiego, o którym mówi: „bardzo mnie zaskoczył, nawet jako zawodnik. Nie byłem świadomy jaki jest świetny, kiedy oglądałem go tylko w TV”.

 

Neymar dla strony FIFA powiedział także o zbliżających się Mistrzostwach Świata, których gospodarzem jest jego ojczyzna. „To wyjątkowa możliwość”, powiedział. „Jesteśmy zadowoleni z tego faktu i szczęśliwi, że inni będą mogli nas odwiedzić, poznać naszą kulturę i kraj. Wiem, że Brazylia chętnie wszystkich przywita”.

 

Źródło: FCBarcelona.com

mainXX:/2014/02/neymar-pokora-jest-waznym-czynnikiem/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.