Alves trafia na rynek transferowy

Alves trafia na rynek transferowy

Dani Alves jest gotów opuścić FC Barcelonę po sezonie, a klub będzie przychylnie patrzył na taką możliwość, gdyby na stole pojawiła się odpowiednia oferta. Obie strony mają czas na przemyślenie sytuacji i zanalizowanie sytuacji na rynku.

 

Brazylijczyk spędził wiele lat w Barcelonie i doskonale wie, jak od wewnątrz wygląda funkcjonowanie klubu. Dani chciałby odkryć nowe miejsca i jednocześnie, wie, że jest w stanie wynegocjować duży kontrakt. Jego sprzedaż dałaby Barcelonie większą swobodę w letnim okienku transferowym, więc drzwi są otwarte, chociaż istnieją pewne rozbieżności.

 

Alves nie chce być zmuszony do odejścia za wszelką cenę i nie zamierza przejść do zespołu, który nie jest w stanie walczyć o tytuły. Gracz doskonale rozumie, że jego umowa wygasa w 2015 roku i będzie musiał zadecydować o swojej przyszłości w tym sezonie lub w następnym.

 

Zupełnie inaczej całą sytuację interpretuje klub. SPORT ujawnił dotychczas nieznaną klauzulę w styczniu. Pewne źródła twierdzą, że obecna umowa zawiera opcję przedłużenia na kolejny sezon, jeśli zawodnik spełni wymagania sportowe. Oznacza to, iż jeśli wyniki będą zadowalające, Dani pozostanie w Barcelonie do 2016 roku.

 

Środowisko piłkarza zapewnia jednak, że nie ma opcji prawnych do jednostronnego przedłużenia umowy Alvesa. Ich wersja oznacza to, że Brazylijczyk ma z klubem jeszcze tylko rok kontraktu.

 

Ani Dani ani Barça nie chce konfliktów na tym etapie sezonu. Wolą Alvesa jest to, aby dotrzeć do końca sezonu i spróbować walczyć o kolejne sukcesy. Dopiero potem nadejdzie czas, aby zastanowić się, czy oferty spełnią wymagania ekonomiczne klubu i aspiracji gracza. 

 

Klub jest ambitny i będzie chciał wywalczyć za Brazylijczyka kwotę przybliżoną do 20 mln euro. Cenę prawidłową za gracza, który aspiruje do zdobycia Pucharu Świata i jest ważnym elementem swojej drużyny. Pondato, w klubie potrzebują odpowiednich środków, aby móc znaleźć jego następcę. Najważniejsze jest jednak, to że obie strony chcą wspólnie znaleźć odpowiednie rozwiązanie. 

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB