24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
23dn.12godz.49min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

El Clásico według Andrésa Iniesty

El Clásico według Andrésa Iniesty

Pomocnik FC Barcelony uważa, że należy być „odważnym”, by móc wygrać na Bernabéu z Madrytem.

 

Jeden z gigantów FC Barcelony, Andrés Iniesta, ujawnił, co jest kluczowe, jeśli chodzi o starcie Madryt – Barça, które odbędzie się w niedzielę. Oto dziesięć najważniejszych stwierdzeń z jego konferencji  prasowej:

1. „Z drużyną jest wszystko dobrze, ma wielką ochotę rozegrać ten mecz. Jest to spotkanie bardzo ważne jeśli chodzi o rozgrywki, klasę rywala i w zasadzie o wszystko, co składa się na tego typu mecze”.

2. „Mecz, który mamy już za sobą, oraz wiedza, że możemy odzyskać ligę, która w tym roku jest niezwykle wyrównana, to wystarczająca motywacja do tego, by wykorzystać wszystkie zmysły i wszystkie atuty na Bernabéu”.

 

3. „Musimy rozegrać praktycznie idealny mecz, ponieważ tego wymaga przeciwnik. Jesteśmy w stanie to zrobić”.

4. „Nie możemy myśleć o niczym innym, niż wygrana i rozegranie dobrego spotkania. Od dzisiaj aż do niedzieli musimy się skupić tylko na tym. Nie może być mowy o nawet najmniejszej wątpliwości”.

5. „Musimy posiadać pewność siebie, taką jaką mamy zawsze przy tego typu meczach. Nie jesteśmy 20 punktów za liderem, ani nie odbiegamy od nich poziomem gry czy rezultatami”.

6. „Nie sądzę, by byli kibice Barçy, którzy w nas nie wierzą. Ta drużyna zdobyła sobie prawo do tego by w nią wierzyć w każdej sytuacji. Mieliśmy gorsze dni, jak każdy, ale nikt nie powinien myśleć, że Madryt ogra nas z łatwością”.

7. „Zamiast skupiać się na nich, musimy myśleć o nas samych. Musimy być Barçą i musimy być odważni. Jeśli tacy nie będziemy, to skończy się to źle. Trzeba grać by wygrać. Wszystko potoczy się dobrze, jeśli zrobimy to jak należy”.

8. „Kiedy gram z Madrytem, to nie myślę o tym, że będą brutalni. Myślę o tym, że gram z liderem i przeciwko najlepszym zawodnikom. Wszystko inne, to sprawy zewnętrzne”.

9. „Modrić jest bardzo interesującym zawodnikiem na bardzo wysokim poziomie. Gra dobrze w piłkę, ma wszystko co potrzeba i świetnie się wpasowuje. Jest to ważne ogniwo Madrytu. To on generuje wyjścia, napędza drużynę. Musimy całe czas mieć na niego oko”.

 

10. „To doświadczenie pewnie będzie czymś wielkim dla Martino, ponieważ nie grał jeszcze nigdy na Bernabéu. Jednak jest już z nami trochę czasu i prowadził też pasjonujące mecze, będąc w Argentynie. Jednak to będzie coś niesamowitego, jego pierwsze Clásico w Madrycie”.

W oczekiwaniu na losowanie

Andrés Iniesta mówił podczas konferencji również o innych kluczowych rozgrywkach, w których udział bierze Blaugrana. Jednym z ważniejszych wydarzeń w najbliższym czasie jest piątkowe losowanie w Nyonie (Szwajcaria), które wyłoni rywala FC Barcelony w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bez wymieniania nazw, pomocnik ukazał swoje typy: „Jak znam futbol, wolę drużynę, która nas oczekuje i odda nam inicjatywę, chociaż czasem taka drużyna może nas pokonać”.

W każdym razie, Iniesta uważa, że „to dobry znak”, aby pojawić się ponownie wśród najlepszych w Europie. „To ważne znaleźć się wśród najlepszych. Wszystkie drużyny, które się zakwalifikowały są bardzo silne i mają potencjał. Z niecierpliwości oczekuję piątku”, stwierdził.

Ponadto, pomocnik odniósł się do przyszłości Gerardo Martino: „Chciałbym, żeby z nami został. On jest wystarczająco przygotowany do tego, by móc zostać. Ja już mówiłem: Jesteśmy z nim na śmierć i życie. Teraz jednak, mamy przed sobą kilka miesięcy, w których musimy walczyć o wszystko i właśnie to powinno być w naszych głowach. Nie możemy zaprzątać myśli niczym innym. A co będzie później, to się zobaczy”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.