Eusebio: Musimy utrzymać wysokie tempo

Eusebio: Musimy utrzymać wysokie tempo

Barça B jedzie zmierzyć się z Deportivo la Coruña w tę sobotę o godzinie 20:00. Eusebio przyznał, że zespół jest w bardzo dobrym momencie, ale że musi grać bardziej regularnie, zwłaszcza patrząc na równość zespołów w Segunda.

 

Barça B odbyła ostatni trening przed sobotnim pojedynkiem z jedną z drużyn o najwyższym potencjale w rozgrywkach Segunda División, Deportivo la Coruña. Druga drużyna Barcelony wygrała dwa ostatnie mecze i do jutrzejszego spotkania podchodzi z dużą pewnością.

„Zespół jest w bardzo dobrym momencie, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Teraz potrzebujemy tylko większej regularności w lidze, która jest niezwykle wyrównana. Musimy dalej utrzymywać dobre tempo”, wyjaśnił Eusebio.

„Deportivo jest drużyną dojrzałą i ma doświadczenie. W momentach, w których nie dominuje w meczu, jest cierpliwa na tyle, by wszystko rozegrać dobrze. Musimy przeprowadzać dobrze ataki i pokazać naszą dominację”, dodał trener Azulgrany.

Nowość: Dongou

Barça B leci jutro rano do Coruñi z pewną nowością, w postaci Dongou, który nie mógł brać udziału w poprzednim meczu, ponieważ zdobył wcześniej piątą żółtą kartkę. Z decyzji trenera w meczu nie zagrają Lucas, Pol Calvet i Bañuz, a przez kontuzje Campins, Juste i Espinosa.

Zwycięstwa na boiskach Primera

Zawodnicy rezerw Barcelony odnosili już zwycięstwa na boiskach drużyn, które wcześniej grały w Primera División, na La Romareda z Realem Saragossa i na Iberostar Estadi przeciwko Mallorce. Teraz odwiedzają ostatni ze stadionów, gdzie pojawiali się nawet zawodnicy najlepsi w Europie.

„Chcemy wygrać na wszystkich boiskach, ale kiedy znajdujemy się w miejscach o wyższej sławie, nasi zawodnicy czują się bardziej zmotywowani. Radzimy sobie w takich meczach ale nie zapominamy o respekcie do rywala, ponieważ grali oni w Primera División”, stwierdził trener.

Ekspert w defensywie

Deportivo zdobyło trzy punkty na Mini Estadi po tym, jak strzelili gola w pierwszych minutach meczu i broniąc się przed atakami Blaugrany przez dziewięćdziesiąt minut.

„W pierwszym meczu z Deportivo strzeliło nam gola, a później szukaliśmy okazji do wyrównania. Dobrze nam szło, ale nie ma jeszcze pewnej automatyki w naszych atakach, więc nie udało nam się doprowadzić do remisu”, powiedział Eusebio.

 

Źródło: FCBarcelona.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB