2dn.5godz.58min.

Festiwal bramek: FC Barcelona – Osasuna Pampeluna (7:0)

FC Barcelona rozbiła Osasunę na Camp Nou 7:0, dzięki czemu nie zwiększyła straty do lidera, Realu Madryt i drugiego zespołu La Liga, Atlético Madryt. Bramki zdobywali: Messi (3), Iniesta, Alexis, Pedro i Tello.

Po ważnym spotkaniu rewanżowym z Manchesterm City i przed bardzo ważnym meczem w lidze z Realem Madryt, FC Barcelona podejmowała na Camp Nou w równie istotnym spotkaniu Osasunę Pampeluna. Strata punktów byłaby bardzo realnym zagrożeniem dla zespołu ze stolicy Katalonii, w walce o ostateczne zwycięstwo w La Liga.

Początek dość spokojny, jednak poza pojedynczymi strzałami Barcelony, większe zagrożenie pod bramką rywali stwarzała Osasuna, która po błędach obrońców gospodarzy w 10. minucie zdobyła bramkę, jednak sędzia liniowy słusznie zauważył spalonego.

W 18. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Kilka podań w obrębie pola karnego, podanie wzdłuż bramki Alexisa, wystarczyło aby Messi dołożył nogę i zdobył pierwszą bramkę w spotkaniu. Chwilę później kolejna akcja, tym razem Chilijczyk strzelił ponad bramką.

Co się nie udało 2 minuty po zdobyciu bramki, udało się 2 minuty później. Akcja lewą stroną pomiędzy Iniestą i Albą, ten drugi podaje po ziemi w środek pola karnego, a bramkę zdobywa Alexis, który w tym momencie, nadal pozostawał najlepszym strzelcem zespołu.

Po dwóch bramkach Barcelona zdominowała mecz i dążyła do zdobycia kolejnych bramek. W 34. można było stwierdzić, że szykuje się festiwal strzelecki, bo trzecią bramkę dla Barçy w meczu zdobył Andrés Iniesta, który pokonał Andrésa ładnym strzałem z dystansu. Bramki koledze pozazdrościł Dani Alves, który uderzył z dystansu, ale z prawej strony, tym razem jednak bramkarz gości stanął na wysokości zadania.

Końcówka pierwszej połowy przebiegała zgodnie z przewidywaniami, pod dyktando FC Barcelony, która to raz po raz stwarzała zagrożenie pod bramką Osasuny po pięknych akcjach. Nie udało się jednak zdobyć kolejnego trafienia i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się dość spokojnie, ale z wyraźną przewagą Barcelony, która bez presji gonienia wyniku i uciekającego czasu, stwarzała sobie kolejne sytuacje. Pierwsza zmiana miała miejsce dopiero w 61. minucie, na boisku pojawił się Song, a spotkanie zakończył Xavi.

Chwilę po pierwszej zmianie bramkę strzelił Leo Messi, bramkę historyczną, bo został najlepszym strzelcem FC Barcelony. Akcja znów rozpoczęła się z lewej strony, wymiana piłki między Iniestą i Messi zakończyła się bramką na 4:0.

Kolejna zmiana w 77. minucie, na trzynaście minut przed końcem spotkania na boisko wbiegł Tello, zmienił on Alexisa, który zanotował dobry występ w spotkaniu, który poparł bramką i asystą. Nowy napastnik nie potrzebował dużo czasu i już po minucie i indywidualnej akcji zdobył bramkę strzałem z dystansu.

Ostatnią zmianą był Adriano, który wszedł na środek obrony zmieniając Mascherano, który był dziś najsłabszym zawodnikiem gospodarzy. Końcówka ponownie należała do Messiego, który otrzymał podanie od Alvesa, zatrzymał się w polu karnym, czym wymanewrował obrońców Osasuny i pokonał Andrésa po raz trzeci.

Wydawało się, że to już koniec, ale Messi w kolejnej swojej akcji znakomicie znalazł Pedro w polu karnym i zawodnik z Wysp Kanaryjskich ustalił wynik spotkania na 7:0.

FC Barcelona – Osasuna Pampeluna (7:0)

FC Barcelona: Valdés; Alves, Mascherano (82″ Adriano), Bartra, Alba; Busquets, Xavi (Song 62″), Iniesta; Pedro, Messi, Alexis (77″ Tello)

Osasuna Pampeluna: Andrés; Oier, Lotiès, Arribas, Damià; Loe, Silva; Cejudo, Roberto Torres (Puñal 70″), Armenteros (Lobato 62″); Oriol Riera (84″ Acuña)

1:0 Messi 18″ (Alexis)

2:0 Alexis 22″ (Alba)

3:0 Iniesta 34″ (Busquets)

4:0 Messi 63″ (Iniesta)