14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.29min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Tata Martino: Wierzę w reakcję zespołu

Tata Martino: Wierzę w reakcję zespołu

Trener Barçy stwierdził na konferencji prasowej, że cały zespół potrafi być „krytyczny,  zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy”. Na temat aspiracji, Argentyńczyk powiedział: „La Liga wciąż zależy od nas, ale musimy wygrać wszystko i grać bardzo dobrze”.

 

Gerardo ‘Tata’ Martino uczestniczył w konferencji prasowej na dzień od rozpoczęcia meczu z Almeríą (niedziela, 21:00). Biorąc pod uwagę porażkę z zeszłego tygodnia, Argentyńczyk stwierdziła: „Rezultat z meczu na Anoeta obliguje nas do zdobycia lepszego z Almeríą”. Dodał też, że „to był zły tydzień, jaki zawsze następuje po uzyskaniu słabego wyniku”. Jednakże, zapytany o dyskusje, które wyniknęły w ostatnich dniach, zapewnił: „Nie jest moim obowiązkiem ocena krytyki czy pochwały”.

„Zależymy od nas samych”

Trener Blaugrany wykazał się optymizmem w odniesieniu do najbliższych starć swojego zespołu. „La Liga wciąż zależy od nas, ale musimy wygrać wszystko, a grając dobrze zwiększamy nasze szanse”, powiedział. Pochwalił również szatnię za sposób odnoszenia się do całej zaistniałej sytuacji: „Zespół jest bardzo krytyczny, zarówno zawodnicy, jak i sztab szkoleniowy i dzięki temu wierzę w dobrą reakcję drużyny”.

Podobnie Martino odniósł się do deklaracji złożonych przez zawodników na różnych konferencjach prasowych w tym tygodniu: „To, co mówili jest podsumowaniem tego, jak działa szatnia, jest to bardzo zgrana i solidna grupa”.

Należy przypomnieć, że dwie godziny przed meczem przeciwko Almeríi, na Vicente Calderón spotkają się pozostali dwaj rywale o tytuł. Jeśli chodzi o derby Madrytu między Atlético i Realem, Tata Martino stwierdził stanowczo: „Jeśli my zrobimy to co do nas należy i wygramy, to wszystkie trzy możliwe rezultaty z Madrytu mogą być dla nas dobre”

Dobre widoki we wszystkich trzech rozgrywkach

Trener z Argentyny podsumował sytuację zespołu. „To, co aktualnie się dla nas liczy, to to, że weszliśmy w marzec nadal licząc się we wszystkich trzech rozgrywkach”, stwierdził. Wielu z kluczowych zawodników ze składu znajdowało się w szczytowej formie. „Dobrze funkcjonujący zespół pomaga wybić się poszczególnym indywidualnościom”, powiedział Martino.

Na koniec, trener mówił o obecności publiki podczas niedzielnego meczu z Almeríą, który odbędzie się na Camp Nou: „Nie lubię prosić nikogo publicznie. To co my musimy zrobić, to dawać powód do przyjścia na stadion w każdym tygodniu”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

mainXX:/2014/03/tata-martino-wierze-w-reakcje-zespolu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.