4dn.6godz.22min.

Zwycięstwo w cieniu kontuzji: FC Barcelona – Celta Vigo (3:0)

FC Barcelona w pełni kontrolując spotkanie, wygrała 3:0 na Camp Nou. Bramki zdobywali Neymar (2) i Messi. Najistotniejszym jednak dla fanów Barçy wydarzeniem była bardzo poważna kontuzja Valdésa i drobny uraz Iniesty.

Dość zmieniony skład w porównaniu do Gran Derby wystąpił w dzisiejszym spotkaniu z Celtą Vigo. Mimo to Barcelona pozostawał nadal głównym faworytem do zwycięstwa w spotkaniu ligowym na Camp Nou.

Celta Vigo podeszłą do spotkania bardzo ostrożnie, cofając się od pierwszych minut i dająć Barcelonie  rozgrywać piłkę. Już w 5. minucie bramkę zdobył Messi, jednak sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. Minutę później bramkę prawidłowo zdobył Neymar, po asyście Alexisa.

Kolejne akcje Barçy mogły zmienić wynik, jednak nieskuteczni byli Messi, Neymar i Adriano. W 20. minucie akcja przeniosła się pod bramkę Valdésa. Po zagraniu ręką Adriano z rzutu wolnego uderzał zawodnik Celty, podczas interwencji niefortunnie upada Valdés, który opuszcza boisko na noszach, a w jego miejsce pojawił się Pinto.

Po błędzie w 30. minucie Messi zdobywa pierwszą swoją bramkę w meczu po świetnym podaniu Iniesty i uspokoił nieco grę po zamieszaniu jakie wywołała kontuzja Valdésa.

Celta, która dość zrezygnowana podeszła do meczu, nie zmieniła podejścia przez całą pierwszą połowę, nie stwarzając większego zagrożenia pod bramką Pinto. Barça grała dalej swoje, starając się zdobyć kolejne bramki, jednak też widać było spore rozluźnienie w szeregach Dumy Katalonii.

W przerwie meczu boisko opuścił Iniesta, a w jego miejsce pojawił się Sergi Roberto. Początek bardzo senny i pierwszą bardzo dobrą okazję miała Celta Vigo w 53. minucie, ale Pinto popisał się dwoma fantastycznymi interwencjami i uratował zespół przed utratą gola.

Na odpowiedź musieliśmy zaczekać aż do 67. minuty, kiedy to długie podanie przez szerokość całego boiska wykonał Alexis. Piłkę przyjął Neymar, który nieco zwolnił tempo, oszukał obrońców Celty i pokonał bramkarza gości.

Na ostatnią zmianę Tata Martino zdecydował się w 71. minucie, zdobywcę dwóch bramek, Neymara, zastąpił Pedro. 5 minut później, Pinto w fatalnym stylu się pomylił i po interwencji wjeżdża w słupek. Na szczęście jednak zawodnik wstaje i kontynuuje spotkanie.

Ostatnie minuty spotkania to ataki z obydwóch stron, nie wpłynęły one jednak na końcowy wynik spotkania. Barcelona zasłużenie wygrała, pokonując bardzo słabą w pierwszej połowie Celtę i tracąc Valdésa w kluczowej fazie sezonu.

FC Barcelona – Celta Vigo 3:0

FC Barcelona: Valdés (21″ Pinto); Adriano, Mascherano, Bartra, Alba; Song, Cesc, Iniesta (46″ Sergi Roberto); Alexis, Messi i Neymar (71″ Pedro)

Celta Vigo: Yoel; Mallo, Cabral (38″ López), Aurtenetxe, Jonny; Fontàs (74″ Oubiña), Madinda, Alex López; Augusto Fernandez, Orellana (64″ Bermejo), Santi Mina

1:0 Neymar 6″ (Alexis)

2:0 Messi 30″ (Iniesta)

3:0 Neymar 67″ (Alexis)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30