2dn.0godz.8min.

40 lat od tytułu drużyny Cruyffa

7 kwietnia 1974 Barça zdobyła tytuł ligowy po zwycięstwie 4:2 na Molinón nad Sportingiem Gijón. Drużyna zdominowała sezon, zostawiając swoich rywali w blokach startowych.

Prowadzeni na boisku przez znakomitego Johana Cruyffa, podopieczni Marinusa Michelsa rozegrali fantastyczny sezon 1973/74, ukoronowanym zwycięstwem 5:0 na Bernabéu i 40 lat temu zdobyli pierwszy tytuł po 14 latach przerwy, we wspaniałym meczu przeciwko Sportingowi Gijón na Molinón.

Euforia na Molinón

7 kwietnia 1974 roku, Barça musiała zmierzyć się ze Sportingiem na Molinón – wiedząc, że wygrana zapewni jej pierwszy tytuł od czasów Helenio Herrery. Barça była faworytem i lepszą drużyną na papierze, ale Sporting wcale nie dał się zepchnąć i pomimo bramki Rexacha w 35. minucie, karny Ciriaco na początku drugiej połowy i drugi gol Leala (58″) dał gospodarzom prowadzenie na 30 minut przed końcem. Barça słynęła jednak ze swojej ambicji i walki do końca. Hat-trick Marciala (74., 80. i 88.) w ostatnim kwadransie gry dała Barçy zwycięstwo i tytuł ligowy.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2014/04/40-lat-od-tytulu-druzyny-cruyffa/