Apelacja skuteczna – kara zawieszona!

Apelacja skuteczna – kara zawieszona!

W środę 23 kwietnia FIFA ogłosiła, że FC Barcelona zgłosiła odwołanie od decyzji Komisji Dyscyplinarnej FIFA i zostało ona zaakceptowane. Kataloński klub będzie mógł dokonywać transferów tego lata.

 

„Klub FC Barcelona złożył odwołanie do Komisji Odwoławczej FIFA w sprawie decyzji Komisji Dyscyplinarnej FIFA, która ukarała klub z powodu naruszenia przepisów transferów międzynarodowych i rejestracji zawodników poniżej osiemnastego roku życia. Wraz z odowłaniem, przyznano zawiszenie kary.

 

W związku z tym, przewodniczący Komisji Odwoławczej FIFA, Larry Mussenden, wziął pod uwagę sankcję nałożoną na klub, złożoność sprawy, początek kolejnego okresu rejestracji piłkarzy (1 lipca 2014) oraz fakt, że Komisja Odwoławcza FIFA nie będzie w stanie na tyle wcześnie podjąć decyzji w sprawie wobec tego problemu, aby ewentualne przyjęcie odwołania pozwoliło na wykonywanie rejestracji zawodników. W związku z tym przewodniczący Komisji Odwoławczej FIFA uznał, że kara nałożona na klub będzie zawieszona.

 

W świetle powyższego, przewodniczący Komisji Odwoławczej FIFA zapewnia, że będzie przeprowadzone właściwe i odpowiednie postępowanie odwoławcze, a w tym czasie wszystkie prawa będą przestrzegane przez klub” – tak brzmi oficjalne oświadczenie FIFA w sprawie zakazu transferowego nałożonego na FC Barcelonę. Oznacza to, że kataloński klub będzie mógł dokonywać zakupu zawodników w letnim okienku transferowym.

 

Źródło: FIFA.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB