31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
16dn.9godz.46min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Atlético może zostać mistrzem już w niedzielę

Atlético może zostać mistrzem już w niedzielę

Nie będzie to łatwe, ale matematyka mówi, że Atlético może stać się mistrzem La Liga już w przyszłą niedzielę. Żeby tak się stało, Rojiblancos muszą wygrać, a Madryt i Barça muszą przegrać. Nawet pojedynczy remis któregoś z tych dwóch zespołów pozbawi Atlético szans na mistrzostwo w przyszłej kolejce.

 

Atlético aktualnie ma cztery punkty przewagi nad Barceloną i pojedynek z nią do rozegrania – w ostatniej kolejce ligi. Przegrana Azulgrany i wygrana Rojiblancos w najbliższej kolejce sprawi, że Madrytczycy będą mieć siedem punktów przewagi, a możliwych do zdobycia pozostanie tylko sześć.

Jeśli chodzi o Real Madryt, to Atlético ma teraz sześć punktów przewagi. Oczywiście zawodnicy Ancelottiego rozegrali jeden mecz mniej. Jednak porażka Madrytu i zwycięstwo Atlético w przyszłą niedzielę sprawi, że różnica wynosić będzie dziewięć punktów, czyli tyle, ile Madryt będzie mógł maksymalnie zdobyć z gry.

Atlético w żadnym wypadku będzie mogło celebrować zdobycia tytułu w mieście Walencji, ponieważ ich mecz z Levante odbywa się o godzinie 17:00, a ten rozgrywany przez Real Madryt o 19:00. Zawodnicy Simeone będą jedynie wiedzieć, czy mają jakieś matematyczne szanse na mistrzostwo, po meczu Barcelony z Getafe z soboty (16:00).

Sprawę komplikuje to, że zarówno Madryt, jak i Barcelona grać będą u siebie, ale oczywiście matematyczne szanse istnieją. Atlético w każdym razie, wygrywając dwa mecze staje się mistrzem, niezależnie od rywali.

 

Źródło: Marca.com

mainXX:/2014/04/atletico-moze-zostac-mistrzem-juz-w-niedziele/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.