Girona FC vs FC Barcelona
2dn.19godz.30min.
12.70 X3.75 22.40 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Barça wciąż w grze. Pięć najważniejszych momentów meczu

Zwycięstwo przeciwko Athletic 2:1, pozwoliło Barçy pozostać w walce o La Liga, zwycięstwo jednak nadal nie jest zależne od zespołu.

Ciekawy mecz z wieloma okazjami dla obydwóch drużyn. Athletic pokazał ofensywny futbol przeciwko Barçy, która lepiej się zaprezentowała niż w ostatnich meczach. Zawodnicy Taty zmienili rezultat w 3 minuty, dzięki bramkom Pedro i Messiego.

Zwycięstwo dało Barçy drugie miejsce w La Liga (81 punktów), o 4 mniej niż Atlético Madryt. Real Madryt, z jednym meczem zaległym ma 79 punktów.

Pięć najważniejszych wydarzeń w meczu

1. Od 1. do 90. minuty gorący doping kibiców. Pomimo gwizdów i kilku białych chusteczek po bramce Athleticu, kibice na Camp Nou nie przestali wspierać swojego klubu. Wsparcie dla Messiego było także ważne, nawet na początku spotkania.

2. Piękny strzał nożycami Aduriza w 30. minucie. Piłka trafiła w słupek, a Pinto mógł odprowadzać ją jedynie wzrokiem. Przy dobitce Susaety bramkarz był już na posterunku. Była to ozdoba meczu i ostrzeżenie dla gospodarzy.

3. 50. minuta i objęcie prowadzenia przez Athletic. Aduriz zdobył bramkę na 1:0 po strzale na dalszy słupek bramki Pinto, gubiąc wcześniej obronę Barçy. Złą kondycję defensywy pokazują statystyki: 14 meczów i 16 bramek straconych.

4. Bramka wyrównujące w 71. minucie. Pedro przełamał swoją niemoc strzelecką i zdobył bramkę na 1:1 po dobrej akcji Alvesa, któremu asystował Alexis.

5. Bramka Messiego w 73. minucie. Barça odwróciła wynik. Zawodnik wywalczył rzut wolny, a Gorka nie miał szans go obronić.  Argentyńczyk i Barça bardzo potrzebowali tej bramki.

Źródło: Weloba.com

04/05/2024 18:30