01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.1godz.21min.
19.00 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Mamy wiele talentów na przyszłość

Bartomeu: Mamy wiele talentów na przyszłość

Josep Maria Bartomeu, który oglądał dzisiaj mecz Barça Juvenil w Młodzieżowej Lidze Mistrzów UEFA, powiedział, że „Barça zobowiązała się do tworzenia wielkich zawodników i chcemy w tym kierunku wspiąć się na szczyt”.

 

Prezes katalońskiego klubu wyjaśnił, jaki cel ma Barça: „W Barçy stawiamy na wykształcenie. Wszyscy młodzi zawodnicy, którzy doszli do finału są wygrani. Tutaj wykonywana jest naprawdę dobra robota i gratuluję wszystkim, którzy się do tego przyczynili”.

Bartomeu mówił również o wielkich zawodnikach, którzy zasilają szeregi drużyny Juvenil A: „Mamy wiele talentów na przyszłość. Wszystkie talenty mogły się teraz pokazać, widzieliśmy niezwykłych zawodników i piękne bramki. Ci zawodnicy powinni dalej trenować i starać się przejść do Barçy B. Oni grają futbol w stylu Barcelony”. Na koniec Bartomeu powiedział, że wygranie Młodzieżowej Ligi jest „nagrodą za pracę i wysiłek młodych zawodników”.

Vinyals: Rozegraliśmy wielki mecz

Trener Juvenil A, Jordi Vinyals, pokazał zadowolenie i usatysfakcjonowanie z wygranej swojego zespołu, ale dodał również, że to nie był ich najlepszy mecz: „Nie zagraliśmy najlepszego meczu, traciliśmy piłki, co często nam się nie zdarza. To zapewne presja finału, raczej nie rywala, powodowała zdenerwowanie i tracenie piłek”. Trener powiedział również, że „pokazaliśmy, że jesteśmy silni, dobrze broniliśmy ich długie zagrania, rozegraliśmy wielkie spotkanie, pokonując trudnego rywala”.

Jeśli chodzi o wielkich zawodników, na których można liczyć, Vinyals stwierdził jasno:  „Klub może się cieszyć tymi niezwykłymi zawodnikami. Połączenie pracy własnej i umiejętności ludzi pracujących z dziećmi w La Masii daje tak wielkich piłkarzy. Wszyscy, którzy są w Juvenil są gotowi by znaleźć się w Barçy B, zanim pójdą do pierwszej drużyny. Naszym celem jest, by właśnie tam się znaleźli”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.