31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.13godz.55min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bartomeu: Tito może być przykładem dla wszystkich

Bartomeu: Tito może być przykładem dla wszystkich

Prezydent FC Barcelony, Josep Maria Bartomeu, rozmawiał z mediami, po pożegnaniu Tito Vilanovy na Camp Nou.

 

Josep Maria Bartomeu przybył wcześnie rano na Camp Nou i wraz z zawodnikami złożył hołd Tito Vilanovie. „Te dni są bardzo smutne i trudne dla nas. To wielki cios dla ludzi związanych z Barçą i dla wszystkich którzy lubią piłkę nożną, a zwłaszcza dla bliskich Tito, który sam bardzo cierpiał z powodu choroby. Trzeba pamiętać, że wszystko jest ulotne i że trzeba się starać żyć w jak najlepszy sposób”, powiedział prezydent Barçy.

 

„Dzisiaj jesteśmy wielką rodziną Barçy”, przybywają ludzie, którzy chcą pożegnać Tito Vilanovę. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przychodzą, rodzina potrzebuje tego wsparcia, to wielka strata dla Barçy, ale przede wszystkim Tito ma rodzinę, która cierpi i musimy ją wspierać ze wszystkich sił”, dodał.

 

Prezydent Blaugrany podkreślił także swój podziw: „Tito żył Klubem, czuł się właścicielem, trenerem, działał we wszystkich dziedzinach, był osobą, którą należało podziwiać za jego wiedzę, sposób bycia i rozwiązywania problemów. Będziemy za nim tęsknić. Tito Vilanova symbolizuje to czym jest Barça. Życiem pokazywał jej wartości. Mam nadzieję, że jego przykład przetrwa, zawsze wiedział jak się zachować w najtrudniejszym momentach swojego życia jak i życia klubu, zawsze z odwagą, z wysiłkiem, zawsze zachęcając innych. Pozostaje punktem odniesienia dla wszystkich fanów Barcelony, gdyż zawsze wiedział co ma robić i podejmował właściwe decyzje”.

 

Prezydent przyznał także, że „wszyscy gracze są bardzo zmartwieni. Tito Vilanova był częścią wielkiego spektaklu, FC Barcelony. Tito nie jest osobą, która przejdzie przez Twoje życie tak po prostu, on zostawia zawsze ślad, swoje pomysły i swoje przemyślenia. Dlatego wszyscy jesteśmy bardzo smutni, ale pamiętajmy, że są też rzeczy dobre, Tito nauczyła nas wielu rzeczy, dzięki niemu klub zrobił kolejny krok do przodu. Za wszystkie rozwiązane problemy jesteśmy mu bardzo wdzięczni”.

 

Na koniec Bartomeu docenił otrzymane wsparcie: „Jesteśmy pod wrażeniem liczby wiadomości, które Klub otrzymuje, niezliczone ilości. Jestem bardzo wdzięczny, ponieważ wszyscy doceniają to jakim człowiekiem był Tito Vilanova, myślę, że teraz wszyscy będziemy bardziej świadomi co ma sens”.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/bartomeu-tito-moze-byc-przykladem-dla-wszystkich/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.