03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.13godz.57min.
12.62 X3.50 22.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Bayern i Guardiola pamiętają o śmierci Tito Vilanovy

Bayern i Guardiola pamiętają o śmierci Tito Vilanovy

Monachium – lokalny klub FC Bayern pamięta o wczorajszej śmierci Tito Vilanovy, dlatego przed meczem z Werderem Bremą uczcił pamięć byłego trenera Barcelony minutą ciszy oraz czarnymi opaskami.

Tito Vilanova zmarł w piątek po tym, jak prawie dwa i pół roku walczył z nowotworem ślinianki przyusznej. Przedtem pracował jako pierwszy trener katalońskiego zespołu oraz jako asystent Pepa Guardioli w Barcelonie, który obecnie prowadzi zespół Bayernu.

 

Monachijczycy „z konsternacją i głębokim smutkiem” przyjęli śmierć Vilanovy. „Znaliśmy go jako wielkiego trenera i wspaniałego człowieka, którego darzyliśmy wielkim szacunkiem”, napisał bawarski klub w krótkim oświadczeniu, które zostało opublikowane na ich oficjalnej stronie internetowej w języku niemieckim i katalońskim.

Mówi się, że Pep Guardiola wraz ze swoimi współpracownikami także za czasów pracy w Barcelonie z Tito Vilanovą, czyli Manelem Estiarte, Lorenzo Buenaventurą, Carlesem Planchartem i Domènecem Torrentem mają po zakończeniu dzisiejszego spotkania udać się do Barcelony. Nie wydaje się jednak, że będą mogli uczestniczyć w ceremonii ostatniego pożegnania swojego przyjaciela, które zostało zaplanowane na najbliższy poniedziałek. Wszystko jest spowodowane tym, że już we wtorek czeka ich w Bayernie rewanżowe starcie w półfinale Ligi Mistrzów z Realem, na którym po prostu muszą się pojawić w związku z obowiązkami zawodowymi.

Zapytany o to przed dzisiejszym meczem z Werderem, dyrektor sportowy Bayernu – Matthias Sammer powiedział w wywiadzie dla Pay-TV-Sender Sky, że „jeśli poznasz południową mentalność, wiesz jak wielka jest wśród nich żałoba i sentymentalność.” Śmierć Vilanovy była dla Bawarczyków „ogromnym bólem. Minta ciszy i czarne opaski, to jedyne, co możemy teraz podarować naszym kolegom.”

 

Pełna treść oświadczenia wydanego przez oficjalną stronę Bayernu Monachium:

„FC Bayern z szokiem i głębokim smutkiem przyjął śmierć Tito Vilanovy. Były trener FC Barcelony w zeszłym sezonie był wraz ze swoją drużyną naszym gościem. Poznaliśmy go jako wielkiego człowieka i wspaniałą osobę i obdarzyliśmy wielkim szacunkiem.

Przede wszystkim naszego trenera – Pepa Guardiolę i jego sztab łączyło z Tito Vilanovą coś więcej niż tylko zawodowe więzi.

 

FC Bayern przesyła wyrazy ogromnego żalu i współczucia rodzinie Tito Vilanovy i FC Barcelonie. FC Bayern będzie pamiętał w dzisiejszym meczu z Werderem Bremą o wielkim człowieku i przyjacielu, próbując uczcić jego pamięć minutą ciszy i czarnymi opaskami.

 

Karl-Heinz Rummenigge
w imieniu Bayernu Monachium”

 

Źródło: FCBayern.de / Welt.de

 

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/bayern-i-guardiola-pamietaja-o-smierci-tito-vilanovy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.