10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
6dn.10godz.13min.
11.57 X4.20 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Blatter: Takie zachowanie to skandal

Blatter: Takie zachowanie to skandal

Prezydent FIFA potępił niedzielny incydent, który miał miejsce na El Madrigal, obiecując „zero tolerancji” w Pucharze Świata. „Musimy walczyć z wszelkimi formami dyskryminacji”, powiedział.

Prezydent FIFA, Sepp Blatter, wystąpił przeciwko czynowi kibica, który rzucił banan w kierunku obrońcy FC Barcelony, Daniego Alvesa, podczas meczu Ligi BBVA przeciwko Villarrealowi, i obiecał „zero tolerancji” dla tego rodzaju incydentów podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii .

 

„To, co Dani Alves tolerował wczoraj, jest oburzające”, napisał Blatter na swoim profilu na portalu Twitter w poniedziałkowe popołudnie. „Musimy wspólnie walczyć z wszelkimi formami dyskryminacji. Nie będą one tolerowane podczas Mistrzostw Świata”.

 

Podczas niedzielnego meczu na Estadio El Madrigal Alves ugryzł z banana rzuconego z trybun, podczas gdy przygotowywał się do wykonania rzutu rożnego.

 

Incydent, który miał miejsce w 75. minucie wygranego przez Barçę 3-2 meczu z Villarrealem, został zawarty w raporcie meczowym sędziego Davida Fernándeza Borbalán.

 

„W 75. minucie spotkania gracz drużyny gości z numerem 22, Don Daniel Alves da Silva, przygotowywał się do wykonania rzutu rożnego niedaleko drugiego asystenta sędziego, kiedy z trybun rzucono banan. Został on szybko podniesiony przez wcześniej wspomnianego gracza, który zjadł jego część i wyrzucił resztę poza pole gry. Mecz został wznowiony”, napisał.

 

Źródło: AS.com

mainXX:/2014/04/blatter-takie-zachowanie-to-skandal/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.