31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.10godz.6min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

David Luiz, najlepszą opcją dla Barçy

David Luiz, najlepszą opcją dla Barçy

Barça już trzy sezony planuje sprowadzenie środkowego obrońcy, ale tym razem ma zamiar to zrobić. Na liście wzmocnień, które jeszcze nie zostały sfinalizowane z różnych przyczyn, pojawiły się dwa stałe nazwiska: Thiago Silva i David Luiz, który jest pierwszą opcją dla Barçy.

 

Podczas gdy Thiago Silva stał się pewnego rodzaju marzeniem, gdy w 2012 roku PSG sprowadziło go z Milanu za 40 milionów euro, to David Luiz nadal jest w zasięgu Andoniego Zubizarrety. Jeszcze rok temu, pewnie nie próbowano by go sprowadzić, jednak teraz nie jest on Chelsea tak potrzebny. Tak więc Barça ma zamiar brać co dają.

Opcja, którą jest David Luiz, nigdy całkowicie nie zniknęła, a teraz jest jeszcze bardziej prawdopodobna . Środkowy obrońca z Brazylii, mający 27 lat, nie jest całkowicie oddany swojemu trenerowi, José Mourinho, który woli widzieć go w pomocy niż na obronie, gdzie rzadko go umieszcza.

Rola Davida Luiza stała się bardzo względna i to sprawia, że, jeśli mówi się o możliwym transferze, to on wydaje się bardzo prawdopodobną opcją. W Premier League zagrał zaledwie 15 meczów od początku.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/04/david-luiz-najlepsza-opcja-dla-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.