10.12.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Girona FC
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.58min.
11.53 X5.00 25.25 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ginés Meléndez: W Inieście było coś niezwykłego

Ginés Meléndez: W Inieście było coś niezwykłego

Prawie wszyscy wielcy piłkarze hiszpańscy przeszli przez ręce Ginésa Meléndeza, dyrektora generalnego i koordynatora ds. niższych kategorii reprezentacji Hiszpanii (reprezentacje młodzieżowych): „Przeżywałem dzięki nim złoty wiek hiszpańskiego futbolu, widziałem ich od małości do dorosłości, niewielu ludzi może powiedzieć, że przeżyli coś takiego”, powiedział w wywiadzie dla Conexión Fútbol.

 

Casillas, Ramos, Iniesta, Xavi, Fernando Torres, Xabi Alonso, Reina, Valdés, Monreal… “Obserwowałem ich wszystkich grających w jednej czy innej kategorii”. „Niektórzy nie mają jeszcze żadnego medalu w dorosłych rozgrywkach, ale jeśli chodzi o Mistrzostwa Świata młodzieżówek, to prawie każdy z nich zdobył jakieś trofeum, co dobrze świadczy o Federacji”.

Meléndez zauważył, że „to co zrobiła nasza reprezentacja, czyli wygranie dwóch Euro i Mundialu, nie zrobił nikt inny: ani wielcy Niemcy czy wielka Francja”. „Sukces hiszpańskiego futbolu bierze się z bardzo dobrej pracy niższych kategorii”, powiedział. „Jesteśmy przykładem, na który patrzą wszyscy wielcy”.

Zapytany o to, czy był odkrywcą Andrésa Iniesty, Meléndez odpowiedział, że „ja byłem odpowiedzialny za canterę w Albacete, kiedy Andrés Iniesta, za pośrednictwem szefa, ujawnił się (to był chłopiec, którego należało zauważać), jednak nie poświęciłem mu większej uwagi, gdyż miał on dopiero osiem lat… i trener powiedział mi: ‘mamy takiego chłopaka, który gra świetnie’. Nadal nic z tym nie zrobiłem, dopóki sam nie zobaczyłem go po raz pierwszy. I kiedy dołączył do Albacete, pewnego dnia poszedłem go zobaczyć i zauważyłem, że jest on sensacją, kimś innym”.

Meléndez wyjaśnił, że „jest sobie chłopiec mający dziewięć lat, który jest lepszy od każdego w tym wieku, ale ty nie możesz przypuszczać, że stanie się on najlepszym piłkarzem na świecie czy w Europie. Tego nikt nie potrafi powiedzieć, ponieważ w czasie dorastania wiele się zmienia. Ale w nim było coś niezwykłego, jakaś magia. Jednak mimo tego był pokorny i taki jest nadal”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/04/gines-melendez-w-iniescie-bylo-cos-niezwyklego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.