28.05.2024, g. 19:00
Liga Austriacka
TSV Hartberg vs Austria Wiedeń
Do meczu pozostało:
0dn.19godz.12min.
12.90 X3.60 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Girona – Barça w półfinale Pucharu Katalonii

Girona – Barça w półfinale Pucharu Katalonii

Na stadionie Montilivi w Gironie odbędzie się półfinał oraz finał tegorocznej edycji Pucharu Katalonii. W półfinałach, które odbędą się 13 maja, zagrają Girona z Barceloną i Sabadell z Espanyolem. Natomiast wielki finał zaplanowany jest na środę 21 maja.

 

Dwie drużyny z Segunda División zmierzą się, według losowania, z dwiema drużynami z Primera División. Tak więc, w pierwszym półfinale z dnia 13 maja, o godzinie 18:00, zmierzą się ze sobą CE Sabadell i RCD Espanyol, natomiast o 21:30, gospodarz Girona FC zagra z FC Barceloną.

Grać mogą wszyscy powołani

Na posiedzeniu, które odbyło się w poniedziałek w siedzibie Katalońskiego Związku Piłki Nożnej (FCF), w którym uczestniczyli przedstawiciele owych czterech klubów oraz prezes związku, Andreu Subies, zdecydowano, że kluby mogą powołać do 18 zawodników na każdy mecz fazy finałowej. Dodatkowo, wszyscy zmiennicy mogą uczestniczyć w spotkaniu, jako że pozwolono na zrealizowanie do sześciu zmian zawodników z pola, oraz bramkarza.

Pierwszy mecz w Pucharze Katalonii w tym sezonie odbył się w pierwszy weekend czerwca 2013 roku, z udziałem drużyn, które były mistrzami czwartej ligi katalońskiej. Sabadell i Girona dołączyły do turnieju w ostatniej rundzie kwalifikacyjnej do półfinałów, grając odpowiednio z Ascó i Figueres. Barça i Espanyol, tak jak zwykle, dołączyły do Pucharu Katalonii bezpośrednio na półfinały.

W hołdzie Tito Vilanovie

FCF poinformowała również, że podczas faz finałowych zostanie oddany hołd dla byłego trenera FC Barcelony, Tito Vilanovy, który zmarł w piątek. W najbliższych dniach zostanie ustalone, jak wyglądać będzie ów pożegnanie dla zmarłego trenera.

Tito dowodził Barça, kiedy 29 maja zeszłego roku została zdobywcą Pucharu Katalonii. Zespół Blaugrany pokonał Espanyol w rzutach karnych, w meczu rozgrywanym na Camp d”Esports de Lleida.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/girona-barca-w-polfinale-pucharu-katalonii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.