29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.50min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Johan Cruyff staje w obronie Leo Messiego

Johan Cruyff staje w obronie Leo Messiego

Johan Cruyff, stwórca i trener Dream Teamu, uważa za „nonsens” krytykowanie Argentyńczyka, Leo Messiego.

 

Johan Cruyff, według tego, co pisał dzisiaj chorwacki Jutarnji list, uznał za „nonsens” krytykę wobec gry Leo Messiego i stwierdził, że Barça musi przetrwać bez konkretnego planu i poddana złym wpływom „spoza szatni”.

„Jak można powiedzieć, że (Messi) nie był zainteresowany grą (w meczu przeciwko Atlético Madryt), skoro zaledwie dziesięć dni wcześniej był bardzo zainteresowany w El Clásico i był jednym z najlepszych na boisku? Wszystko kręciło się wokół niego, strzelił trzy gole, prowadził zespół, świetnie grał. Więc nie może być tak, że jest on jednocześnie zainteresowany i niezainteresowany”, powiedział Cruyff, w odniesieniu do pierwszego meczu przeciwko zespołowi z Madrytu.

Dodatkowo, trener i stwórca Dream Teamu stwierdził, że „w meczu przeciwko Atlético, ten podobno niezainteresowany był najgroźniejszym zawodnikiem Barcelony”.

„Katastrofalne błędy”

Według Holendra, Barça jest zagrożona z tego względu, że „w ostatnich czterech czy pięciu latach popełniła katastrofalne błędy w zarządzaniu”.

W związku z tym dodał: „nie dziwi więc, że zespół nie ma ciągłości, którą miał na przełomie 2006 i 2011 roku, kiedy wygrał trzy trofea Ligi Mistrzów. Teraz brakuje spójnego planu i twardych reguł”.

„W stabilnych warunkach, forma zespołu powinna rosnąć w momencie przyjścia najważniejszych meczów w sezonie, a tutaj tak się nie stało”. Według Holendra, „wszystko to się bierze z powodu złych wpływów, które dochodzą spoza szatni. Właśnie z takich rzeczy biorą się problemy”.

W odniesieniu do tegorocznego Mundialu, powiedział, że Europejczykom nigdy nie udało się wygrać pucharu na terenie południowoamerykańskim i stwierdził, że Brazylia i Argentyna są najbardziej prawdopodobnymi zwycięzcami, ale tuż za nimi plasują się Hiszpania i Niemcy.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/johan-cruyff-staje-w-obronie-leo-messiego/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.