18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.58min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Juvenil A-Schalke 04: Czas spełniania marzeń

Juvenil A-Schalke 04: Czas spełniania marzeń

W piątek o godzinie 16:30 w Nyonie odbędzie się półfinał UEFA Youth League pomiędzy Schalke 04 a FC Barceloną Juvenil A. Jordi Vinyals ma do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy, którzy będą chcieli awansować do poniedziałkowego finału.

 

Juvenil A chce tworzyć swoją własną wielką historię. Dziś w Nyonie o 16:30 (transmisja w Eurosporcie) odbędzie się półfinału UEFA Youth League. Rywalem piłkarzy Vinyalsa będzie Schalke 04. Warto dodać, że w pierwszym półfinale zagrają Benfica Lizbona oraz Real Madryt. Finał zaplanowano na poniedziałek.

 

Katalończycy podchodzą do tego spotkania po zdobyciu Mistrzostwa w Grupie III w División de Honor. Są oni w pełni sił do walki o największe cele na europejskich boiskach. Ostatnie etapy tych rozgrywek wywołują ogromne emocje, a dowodem na to jest fakt, że wyprzedano już wszystkie bilety.

 

Optymistyczne statystki

 

Juvenil A dysponuje wysokim doświadczeniem w tym nowo powstałym turnieju. Zespół Vinyalsa nie doznał do tej pory żadnej porażki i uzbierał na swoim koncie najwięcej bramek – 28. W fazie grupowej rywalami były takie drużyny, jak Ajax, Celtic i Milan. Z sześciu meczów udało się wygrać pięć i jeden zremisować. Padały również wysokie wyniki, jak 4-0 z Holendrami czy 6-2 z Włochami.

 

Barça zdobyła bilet do ćwierćfinału po pokonaniu Kopenhagi (4-1) w jednym spotkaniu na Miniestadi (nie ma dwumeczów – przyp. red.). Arsenal Londyn był kolejnym rywalem na drodze Juvenil A. Mecz również odbył się na Miniestadi i był przepustką do półfinału (4-2).

 

Potężne Schalke 04

 

Drużyna Schalke 04 jest bardzo trudnym rywalem dla piłkarzy Jordiego Vinyalsa. Niemiecka drużyna wyeliminowała w ćwierćfinale Chelsea, jednego z kandydatów do ostatecznego triumfu. Zajęli oni drugie miejsce w swojej grupie z trzema zwycięstwami, jednym remisem i dwoma porażkami. Grali już z hiszpańską drużyną w tych rozgrywkach – wygrali na Anoeta z Sociedad (1-2).

 

Florimont School za Barçą

 

Jedną z nowości na tym etapie rozgrywek jest fakt, że cztery szkoły sponsorują cztery drużyny grające w Nyonie. Florimont School wybrała FC Barcelonę. Jest to szkoła, która ceni sobie aspekty kultury, języka i kuchni katalońskiej, a także badała fenomen zespołu. Można się więc spodziewać sporo kibiców z tej szkoły na stadionie.

 

Po ukończeniu półfinałów wszyscy zawodnicy pojawią się na wspólnym grillu. Mimo, że są to rozgrywki, które każdy chce wygrać, to nadal najważniejsze są wartości Fair Play.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

 

mainXX:/2014/04/juvenil-a-schalke-04-czas-spelniania-marzen/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.