18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.6godz.47min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

La Masía – powód do optymizmu

La Masía – powód do optymizmu

W ostatnich latach Barça była wielka, a jej potęga była budowana przez wiele lat dzięki własnej szkółce. La Masía, bo tam trenują młodzi piłkarze FC Barcelony, wyszkoliła wielu znakomitych zawodników, jak Pep Guardiola, Tito Vilanova, Xavi, Messi, Puyol, Busquets czy Pedro. Oni wszyscy są dziećmi La Masíi.

 

Blaugrana ma jeszcze szansę na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, ale niezależnie od tego czy się uda, La Masía gwarantuje pewną przyszłość. Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym sekcjom.

 

1. Inspirująca Barça B.

 

Spójrzmy na rozgrywki Segunda División. Rezerwy FC Barceloną są na piątym miejscu i jest to świetna wiadomość. Nie tylko ze względu na sam rezultat, ale dlatego, że jest to trudny sezon dla Eusebio i jego podopiecznych. Sporo kontuzji, odejścia Rafinhii, Deulofeu, Sergi Roberto czy Luisa Alberto. Drużyna nie traci ducha rywalizacji, nawet gdy w każdym spotkaniu musi wystawić 5-6 piłkarzy z młodszych sekcji. Gracze jak Samper, Grimaldo, le, Denis Suárez czy Sandro pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość.

 

2. Świetni piłkarze na wypożyczeniu.

 

W poprzednim sezonie Rafinha i Deulofeu byli wielkimi gwiazdami Barçy B. Wypożyczenie obu odpowiednio do Celty Vigo i Evertonu pozwoli im wrócić na Camp Nou z większą dojrzałością i gotowością do rywalizacji. Ich fizyczne i techniczne właściwości były już zauważalne na Miniestadi, gdzie obaj grali dla Barcelony B. Krok naprzód uczynili pod okiem Luisa Enrique i Roberta Martíneza, co może okazać się kluczowe w walce o pierwszy skład w przyszłym sezonie. Rafinha i Deulofeu mają silne osobowości, są usposobieni ofensywnie, stwarzają zagrożenie pod bramką rywali. To może jeszcze ulec poprawie, gdy będą grali u boku najlepszych zawodników na świecie.

 

3. Genialny Juvenil A.

 

Po Barçy B jest Juvenil A (gracze w wieku 17-19 lat) pod batutą Jordiego Vinyalsa, który i tak nie może liczyć na najlepszych graczy z rocznika „95, gdyż grają już oni w rezerwach pierwszego zespołu. Oprócz tego, Juvenil A wygrał tytuł ligowy oraz młodzieżową Ligę Mistrzów. Talent oraz potencjał fizyczny i osobowościowy takich piłkarzy jak Ondoa, Quinti, Kaptoum, Adama Traoré czy Munir El-Haddadi pozwala nam myśleć, że trzech lub czterech graczy z tego grona może w przyszłości zostać bohaterami Camp Nou.

 

4. Ekscytujący rocznik „98.

 

Carles Aleñà, Carles Pérez i Ayoub Abou zazwyczaj grają w barwach Juvenil B, gdzie trenerem jest García Pimienta, a powinni grać jeszcze w kadetach, ponieważ są jeszcze bardzo młodzi. Generacja tych młodych zawodników jest dowodzona przez tę trójkę graczy powyżej, ale jest jeszcze wielu uzdolnionych piłkarzy, jak pomocnik, Dani Morer, boczni pomocnicy, Carles Puig i Cucu, czy napastnik, Dani Olmo. Nie tylko grają w Cadet A, gdzie trenuje Quique Àlvarez, ale też występują w młodzieżowych reprezentacjach.

 

Źródło: Weloba.com

mainXX:/2014/04/la-masia-powod-do-optymizmu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.