17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.12godz.19min.
12.80 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Laporta: Messi jest teraźniejszością i przyszłością Barcelony

Laporta: Messi jest teraźniejszością i przyszłością Barcelony

Joan Laporta wypowiedział się dla RAC1 podczas miejscowego turnieju tenisowego Conde de Godó. Były prezydent mówił o sprawach bieżących FC Barcelony.

 

Okresowe zawieszenie sankcji FIFA

 

„To wspaniała wiadomość. Jestem zachwycony, że klub będzie mógł normalnie działać latem na rynku transferowym. Zawieszenie kary było do przewidzenia, ponieważ zawsze dobze kształtowaliśmy młodych zawodników. Ta kara była po prostu nieproporcjonalna”.

 

„Trzeba budować wspólne mosty z FIFA i z TAS, aby uzyskać ostatecznie pozytywną decyzję. Historia naszego szkolnictwa jest wspaniała i mimo, że popełniliśmy błąd musimy mieć możliwość przekonania FIFA”.

 

Klub

 

„Teraz myślę, że musimy wspierać graczy, którzy zbudowali najlepszą Barcelonę w historii. Wielu z nich ma jeszcze przed sobą długą drogę, a my powinniśmy skupić się na wspieraniu ich do końca sezonu. Dopiero później będzie można dokonać podsumowania tego, co wydarzyło się w tym sezonie. Było wiele krytyki odnośnie błędów, które nie mogą się już powtórzyć. Teraz rozważa się kwestie, które będą bardzo ważne dla przyszłości tej instytucji, na koniec sezonu będzie musiała odbyć się jasna i przejrzysta rozmowa. Całe barcelonismo musi dokonać głębokiej refleksji o tym, co działo się w tym sezonie i przez te wszystkie lata”.

 

Szansa na wygranie ligi

 

„Oczywiście ona nadal istnieje, chociaż wygranie ligi będzie bardzo trudne, ponieważ w tabeli jesteśmy na trzeciej pozycji. Dodatkowo inne zespoły mają lepszy terminarz niż my i zależą od siebie. Istnieje nadzieja. Musimy nadal zachęcać naszych piłkarzy”.

 

Krytyka Messiego

 

„Messi wraz z Johanem Cruyffem jest najlepszym graczem w historii Barcelony. Ponadto, kocha klub i pokazał to w wielu okazjach. Mówię to świadomie, bo Leo otrzymał bardziej soczyste oferty, ale zawsze decydował się na pozostanie w klubie. Podoba mu się klub, miasto, kraj i ma tutaj rodzinę, z którą dobrze mu się układa. To teraźniejszość i przyszłość Barcelony, Messi musi tutaj zostać”.

 

Źródło: weloba.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/laporta-messi-jest-terazniejszoscia-i-przyszloscia-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.