21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
3dn.11godz.14min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi o krok od odnowienia kontraktu

Messi o krok od odnowienia kontraktu

Według źródeł związanych z katalońskim klubem Barça i Leo Messi są o krok od osiągnięcia porozumienia w sprawie poprawienia kontraktu argentyńskiego napastnika.

 

Ani zawodnik, ani klub nie chcą, by przygoda na Camp Nou najlepszego piłkarza na świecie się zakończyła, wbrew wielu doniesieniom, według których PSG jest bliskie pozyskania Messiego. W żadnym razie. Przyczyn odnowienia kontraktu należy szukać w całkowicie innym miejscu, głównie chodziło o duże różnice zdań między obiema stronami, teraz jednak, mimo małych spięć, podstawa umowy jest wstępnie ustalona.

Barcelońskie źródło mówi, że poziom porozumienia wynosi aktualnie 85%. Żeby dało się osiągnąć konieczne 100%, należy jeszcze poprawić pewne niedociągnięcia jeśli chodzi o kwestie stałe i zmienne. Barça chce płacić Messiemu tak, jak numerowi jeden, ale musi ustalić, czy inne poprawki są godne numeru jeden. Pensja dla zawodnika jest ustalona, ale Barça nie rezygnuje z możliwości wypłacania niewielkiej części owego zarobku w zależności od ilości zdobytych tytułów. Możliwe jest również, że kontrakt Argentyńczyka zostanie wydłużony jeszcze o rok – do 2019.

Ustalone terminy

Pragnieniem klubu jest ustalenie dokładnej daty, w której zostanie osiągnięte przyszłe porozumienie z Messim i najlepiej by było to przed rozpoczęciem Mundialu. Zarząd chciał koniecznie mieć wszystko załatwione z zawodnikiem jeszcze przed zakończeniem ligi i finałem Ligi Mistrzów. Aktualnie prawdopodobne jest, że wszystko zostanie ustalone w ciągu najbliższych tygodni, wcześniej niż było zakładane.

Jeśli chodzi o Leo, to jego serce zawsze było w Barçy i prawdopodobnie na zawsze tam pozostanie, mimo wielomilionowej oferty, którą w stanie jest wyłożyć PSG, co mogłoby być kuszące dla zawodnika, a według niektórych źródeł również dla zarządu. Ze względu na ostatnią dyspozycję Messiego, różne opcje mogły być brane pod uwagę, jednak ani razu nie pojawiła się informacja, że Leo chciałby zmienić środowisko.

Zawodnik, mimo, że może mieć wątpliwości co do intencji klubu, który wciąż zacieśnia lub rozluźnia poziom negocjacji, jest największym obrońcom pozostania w Barçy, zwłaszcza, że tutaj jest jego najbliższe środowisko oraz znajomi, a jeśli jednak zostanie przekonany i postanowi przejść do PSG, to klub będzie zmuszony się dopasować.

Transfer nie wchodzi w grę

Ze strony związku, po pominięciu rozsądnej ochrony interesów klubu, poważnie rozważano w pewnym momencie możliwość dokonania transferu, ze względu na ilość milionów jaka mogłaby wpłynąć do kasy Barcelony, które pozwoliłyby na zainwestowanie w zespół. Jednak, mimo tego, że wpływało wiele ofert, Barça zawsze miała w swoim interesie zachowanie Messiego, jeszcze na długo przed dymisją Sandro Rosella, który ustalał z Jorge Messim przyszłość argentyńskiego zawodnika.

Barça utrzymuje, że Leo ma jeszcze długą przyszłość w katalońskim klubie i nadal może tam tworzyć historię, a nowy kontrakt ma być rusztowaniem, na którym rozwijać będzie się plan przyszłego sezonu.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/messi-o-krok-od-odnowienia-kontraktu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.