18.07.2024, g. 19:00
TCL - LoL
Dark Passage blank vs Besiktas
Do meczu pozostało:
2dn.8godz.42min.
12.70 X0.00 21.39 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Neymar: Mam nadzieję, że to, czego się nauczyłem zaowocuje

Neymar: Mam nadzieję, że to, czego się nauczyłem zaowocuje

Jak zwykle wraz ze zbliżającym się końcem sezonu rozpoczynają się podsumowania tego, co mogliśmy oglądać przez ostatni rok. Podczas imprezy promocyjnej zorganizowanej przez firmę Castrol, Neymar odpowiadał na pytania dziennikarzy także te, dotyczące jego pobytu w Barcelonie.

„W tym sezonie oświadczyłem wszystkiego – i tych dobrych i trochę gorszych chwil. Oczywiście były trudne momenty, ale zawsze starałem się podnieść głowę i patrzeć w przyszłość”, powiedział Neymar między innymi w wywiadzie dla Mundo Deportivo.

Mimo wszystko napastnik pozytywnie ocenia swój pobyt w stolicy Katalonii, gdzie spędził ostatnie dziewięć miesięcy. „W tym sezonie przez jeden rok nauczyłem się naprawdę wielu rzeczy. Przyjechałem z innego kraju, gdzie futbol jest zupełnie odmienny od europejskiego, więc to była całkowicie nowa sytuacja dla mnie. Musiałem się zaadaptować, choć muszę przyznać, że nauczyłem się dużo, nie tylko na poziomie osobistym, ale też profesjonalnym. Mam nadzieję, że to już wkrótce zaowocuje i w przyszłym sezonie osiągniemy wiele sukcesów”, dodał Neymar.

Brazylijczyk w tym sezonie miał wiele trudnych momentów, które nie tylko spowodowane kontuzjami, ale też kontrowersjami dotyczącymi podpisania kontraktu z katalońskim klubem. „Teraz czuję się zrelaksowany. W życiu nie wszystko jest łatwe. Jedne dni są lepsze, drugie gorsze. Niedawno przegraliśmy w finale Pucharu Króla i z pewnością nie było to miłe uczucie, ale trzeba nauczyć się wszystkiego. Kiedy czuję się smutny, patrzę na siebie, wciąż się uśmiechając”, powiedział Neymar, starając się znajdować pozytywne strony w niełatwych sytuacjach.

Kontuzja Neymara, którą Brazylijczyk poniósł w finałowym starciu w Pucharze Króla okazała się na tyle poważna, że mówi się, że w Barçy będzie on mógł zagrać dopiero w przyszłym sezonie. Jednak w rzeczywistości napastnik chce zrobić wszystko, by wrócić wcześniej na boisko i wystąpić w ostatniej kolejce ligowej. „Mam nadzieję, że uda mi się wyleczyć kontuzję i zagrać w ostatnim spotkaniu. Jeśli tylko będę mógł pomóc mojej drużynie, będę chciał to zrobić”, powiedział brazylijski napastnik.

Na zakończenie Neymar został poproszony o odpowiedzenie na kilka pytań dotyczących innych piłkarzy. „Co do Leo i Cristiano, to dla mnie wybór jest oczywisty. Codziennie trenuję z Messim i dla mnie on jest najlepszy. Bale to wielki zawodnik, z ogromnym potencjałem, co pokazał już w tym sezonie. Courtois to natomiast jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, co także potwierdził swoimi występami w tym sezonie.”

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

mainXX:/2014/04/neymar-mam-nadzieje-ze-to-czego-sie-nauczylem-zaowocuje/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.