31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
17dn.17godz.19min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oficjalny komunikat FC Barcelony w sprawie sankcji FIFA

Oficjalny komunikat FC Barcelony w sprawie sankcji FIFA

W związku z sankcjami nałożonymi na FC Barcelonę przez Komitet Dyscyplinarny FIFA odnośnie przekroczeń dotyczących transferów i zapisów zawodników niepełnoletnich, klub wystosował oficjalne oświadczenie. Jego pełną treść zamieszczamy poniżej.

 

1. Według oficjalnego komunikatu opublikowanego dziś przez FIFA, Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) również został ukarany za międzynarodowe transfery zawodników niepełnoletnich.

 

2. Rzekomo złamana zasada ma na celu ochronę zawodników niepełnoletnich przed działaniami klubów sportowych, które zatrudniają nieletnich bez zapewnienia im praw do kształcenia się i uwagi jaką FC Barcelona rozwija w swoim modelu w La Masíi.

 

3. Model La Masíi zawiera programy edukacyjne, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną, zwracanie uwagi na potrzeby zawodników niepełnoletnich i plany ich rozwoju sportowego. FC Barcelona oprócz sportowców kształtuje przede wszystkim ludzi, czego pod uwagę nie wzięła FIFA, która wymierzyła karę ignorując edukacyjną funkcję naszego programu szkoleniowego.

 

4. Wszyscy zawodnicy FCB zawsze mieli aktualne odpowiednie licencje swoich federacji zgodnie z wymogami każdej z odpowiednich federacji.

 

5. Niektórzy z zawodników objętych postępowaniem FIFA zostali nawet powołani przez Katalońską Federację Piłki Nożnej do uczestnictwa w regionalnych rozgrywkach reprezentacji Katalonii.

 

6. Odkąd FIFA wszczęła postępowanie, licencje federacji zawodników zostały wycofane i nie powrócili oni do udziału w żadnych oficjalnych meczach. W związku z tym nie odbył się żaden nieprzepisowy występ w meczu z udziałem jednego z nich.

 

7. FC Barcelona nie naruszyła żadnego przepisu z prawa cywilnego, a wszyscy niepełnoletni zawodnicy korzystający z jej centrum szkoleniowego legalnie przebywają w kraju.

 

8. Zawodnicy, którym decyzją FIFA wycofano licencje mieli możliwość pozostania w klubie, który nadal zobowiązuje się dbać o ich edukację, aby nie doznali krzywdy społecznej, mimo że nie mogą grać.

 

9. Żaden zawodnik FCB nie znajduje się w nieprawidłowej sytuacji administracyjnej.

 

10. Od jakiegoś czasu i za pomocą różnych środków FCB zwraca się do FIFA wskazując na potrzebę zmiany przepisów mających chronić nieletnich, aby ta ochrona była bardziej skuteczna.

 

11. Model szkolenia FCB zawsze otrzymywał wyraźne uznanie ze strony FIFA, a La Masía zawsze była stawiana za przykład dobrych rozwiązań.

 

12. Nasi kandydaci do Złotej Piłki są przykładem uznania FIFA dla naszych metod szkolenia sportowego.

 

13. Model szkolenia FCB pomaga rodzinom wielu zawodników w integracji i rozwoju społecznym.

 

14. Szacuje się, że w samej tylko Katalonii przebywa 15 000 niepełnoletnich zawodników zapisanych w federacji, którzy w postępowaniu dyscyplinarnym według przyjętych przez FIFA kryteriów są w nieuregulowanej sytuacji przez to, że urodzili się poza granicami Hiszpanii.

 

Biorąc pod uwagę powyższe, FCB złoży odpowiednie odwołanie do FIFA, a w razie takiej potrzeby podda się decyzji Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Zostaną również podjęte odpowiednie środki ostrożności mające na celu ochronę praw klubu, wśród których znajduje się też prawo do pozyskiwania zawodników w okresach okienek transferowych.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2014/04/oficjalny-komunikat-fc-barcelony-w-sprawie-sankcji-fifa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.