17.06.2024, g. 00:30
Mecz towarzyski
Panama vs Paragwaj
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.45min.
12.75 X3.10 22.30 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Perełki cantery: Xavi Quintillà

Perełki cantery: Xavi Quintillà

Xavier Quintillà Guasch (Lleida, 23 sierpnia 1996) rozgrywa piąty sezon w FC Barcelonie i jest jednym z najbardziej uwielbianych wychowanków wśród kolegów, trenerów i dyrektorów. Poza jego ogromnym talentem, wyróżnia się naturalnością, sercem do walki i uśmiechem. W reprezentacji Hiszpanii do lat 17 zadebiutował w wieku… 15 lat.

 

Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w UE Lleida, gdzie rozegrał siedem sezonów (po dwa w Prebejamin, Benjamin, Alevín i jeden w Infantil). Na Sant Joan Despí wylądował w 2009 roku, gdzie trafił do zespołu Infantil A prowadzonego przez Andrésa Carrasco. Drugi sezon w FC Barcelonie rozpoczął już w Cadete B Frana Artigi, a zakończył w Cadete A Garcíi Pimienta, która wówczas zdobyła mistrzostwo. W kolejnych etapach przeszedł szczebel Juvenil B aż trafił do Juvenil A, gdzie pracował z nim Òscar Garcia. W obecnym sezonie również gra na tym etapie, ale pod wodzą innego trenera – Jordiego Vinyalsa.

 

„Quinti”, jak mówią na niego koledzy z boiska, jest lewonożnym obrońcą, ale równie dobrze może grać na stoperze. Jego idolem jest Sergio Busquets, który nie zbyt wiele ma wspólnego z jego pozycją, więc znalazł sobie on inny punkt odniesienia, którym stał się Marc Bartra.

 

Jego jedną z głównych zalet jest uniwersalność, ponieważ może grać on w systemie zarówno z trzema obrońcami, jak i z czterema. Niektórzy trenerzy ustawiali go czasami w lini pomocy. Uniwersalność ta zmusiła go także do poprawy różnych aspektów gry. Brakowało mu prędkości z piłką, kiedy napędzał akcję drużyny, agresywności i gry w powietrzu, kiedy grał w środku obrony, a także nie generował zbytnio zagrożenia pod bramką rywali. Teraz wiele tych rzeczy zmieniło się, co może potwierdzić wygranie UEFA Youth League. W tych rozgrywkach rozegrał wszystkie 10 spotkań i to w pełnym wymiarze czasowym. Zdobył nawet gola przeciwko Ajaxowi i zaliczył dwie asysty.

 

Przejdźmy jeszcze do jego zalet: bardzo dobry technicznie, we krwi ma grę na jeden kontakt i z dużą ilością podań, którą tak preferuje Barça oraz posiada wizję i inteligencję do przewidywania boiskowych wydarzeń. Być może w przyszłości zobaczymy go w pierwszej drużynie FC Barcelony.

 

Perełki cantery: 1-Take, 2-Samper, 3-Grimaldo, 4-Babunski, 5-Deulofeu, 6-Oriol Busquets, 7-Ayala, 8-Rafinha, 9-Sandro Ramírez, 10-Seung Ho Paik,  11- Lionel Enguene, 12-Ondoa, 13-Bobby Alekanyue, 14-Jean Marie Dongou, 15-Joel Huertas, 16-Ferran Sarsanedas, 17-Adama Traoré, 18-Frank Bagnack, 19- Lee, 20-Lucas Gafarot, 21-Pol Calvet, 22-Robert Costa, 23-Ekolo Godswill, 24-Braima Fati, 25- Xavi Quintillà

 

Źródło: MundoDeportivo.comKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/perelki-xavi-quintilla/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.