29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.53min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Piłkarze, których dotyczy śledztwo

Piłkarze, których dotyczy śledztwo

FC Barcelona prawdopodobnie otrzyma zakaz transferowy na najbliższy rok ze względu na nieprawidłowości przy sprowadzaniu do klubu nieletnich zawodników. Znamy już ich nazwiska.

 

Kataloński klub nie będzie mógł kupić żadnego piłkarza latem 2014 roku i zimą 2015 roku, jeśli wyrok stanie się prawomocny. Nieprawidłowości dotyczą sprowadzania do drużyny zawodników poniżej 18. roku życia w latach 2009-2013. W marcu 2013 roku FIFA otrzymała dwie anonimowe skargi na kataloński klub.

 

Pierwsza sprawa dotyczyła pozyskania Lee Seung Woo, koreańskiego napastnika, jednego z najbardziej obiecujących zawodników cantery. Naruszyło to artykuł 19. na temat Statusu i Transferu Piłkarzy.

 

Wciąż nie wiadomo skąd napłynęły skargi, ale wiemy, że dotyczy to również innych zawodników. Paik Seung-Ho i Jang Gyeo Lee (Cadet B) z Korei, Francuz Chendri (Cadet A), Nigeryjczyk Adekanye (Infantil A) i Kameruńczyk Patrice Sousia (Infantil A). Artykuł 19. mówi o tym, że nie można sprowadzać graczy spoza Hiszpanii, jeśli nie ukończyli 18. roku życia. Są trzy wyjątki od tej reguły: jeśli rodzice piłkarza przeniosą się do kraju, gdzie ma grać ich dziecko, ale nie robią tego ze względów sportowych, jeśli transakcja dokonuje się w kraju, który nie należy do Unii Europejskiej, a piłkarz ma 16-18 lat oraz gdy zawodnik mieszka 50 kilometrów od granicy kraju, w którym ma grać i Klub również znajduje się 50 kilometrów od granicy.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2014/04/pilkarze-ktorych-dotyczy-sledztwo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.