31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.9godz.54min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Roczny zakaz transferowy dla FC Barcelony!

Roczny zakaz transferowy dla FC Barcelony!

Komitet Dyscyplinarny FIFA ukarał Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) oraz FC Barcelonę za naruszenie przepisów dotyczących międzynarodowych transferów i rejestracji piłkarzy poniżej 18. roku życia. Kataloński klub otrzymał zakaz transferowy, który będzie obowiązywał przez dwa najbliższe okienka transferowe oraz karę pieniężną w wysokości 450 tysięcy euro!

 

Od kilku lat prowadzone było śledztwo przez FIFATMS (FIFA Transfer Matching System GmbH) i Komitet Dyscyplinarny FIFA. RFEF i FC Barcelona zostały uznane winne naruszeniom wielu przepisów dotyczących sprowadzania i rejestrowania piłkarzy spoza Hiszpanii. Śledztwo dotyczyło kilku piłkarzy, którzy byli rejestrowani w latach 2009-2013.

 

Naruszony został artykuł 19. przepisów FIFA, który dotyczył Statusu i Transferów Piłkarzy. Według niego międzynarodowe transfery zawodników są dozwolone tylko, gdy zawodnik ma więcej niż 18 lat. Ten sam artykuł dopuszcza możliwość transferów niepełnoletnich piłkarzy wyłącznie w wypadku spełnienia trzech określonych kryteriów, a wyjątki mogą zostać uwzględnione tylko przez komisję działającą przy Players” Status Committee.

 

Komitet Dyscyplinarny podkreśla, że FIFA bardzo poważnie traktuje kwestie młodych zawodników i dba o ich dobro. Wszystko to w związku z porozumieniem, które zostało zawarte między FIFĄ, UEFĄ a Komisją Europejską w 2001 roku. Komitet Dyscyplinarny zdecydował, że ze względu na naruszenie artykułu 19. oraz innych nieprawidłowości, FC Barcelona zostanie ukarana zakazem transferowym przez najbliższe dwa okienka transferowe i karą w wysokości 450 tysięcy franków szwajcarskich. Kataloński klub ma 90 dni na wyjaśnienie sytuacji wszystkich niepełnoletnich zawodników, wobec których toczy się śledztwo.

 

Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) także naruszył 19. artykuł i został ukarany karą 500 tysięcy franków szwajcarskich, ale na uregulowanie wszystkich nieprawidłowości ma rok. FC Barcelona już rozpoczęła analizowanie zakazu nałożonego przez FIFĘ i przygotowywana jest apelacja. Oficjalne stanowisko Klubu pojawi się w późniejszych godzinach.

 

Źródło: FIFA.com

mainXX:/2014/04/roczny-zakaz-transferowy-dla-fc-barcelony/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.