29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.32min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sandro Rosell: Tito nigdy nie zapomniał, że będzie musiał powiedzieć do widzenia

Sandro Rosell: Tito nigdy nie zapomniał, że będzie musiał powiedzieć do widzenia

Były prezes FC Barcelony, Sandro Rosell, napisał list otwarty w związku ze śmiercią Tito Vilanovy. Został on zamieszczony w niedzielnym wydaniu „La Vanguardia„.

 

„Tito, przyjacielu, dziękuję bardzo”, tak Sandro Rosell rozpoczął swój list. „Jak i ile nauczyliśmy się od Ciebie, zwłaszcza przez te ostatnie kilka miesięcy! To była przyjemność dla nas, aby móc z Tobą rozmawiać, spotykać się, jeść obiady, kolacje, pić kawę lub piwo. Każda z tych chwil była dla nas lekcją życia. Rozmowy te pokazywały Twoją troskę, ale nie troskę o siebie i swoje zdrowie, ale o Montse, Twoje dzieci, Charlotte i Adriá, ich przyszłość, to że nie zabraknie im niczego, gdy Ciebie nie będzie. Także troszczyłeś się o swoich znajomych, Jordiego, Aureli i Jaume i wielu innych, ale także wszystkich podopiecznych, Twój profesjonalizm obejmował całą Barçę, od drużyn młodzieżowych po pierwszy zespół”, kontynuował.

 

Były prezydent FC Barcelony przyznał: „Mogłem porozmawiać z Tobą tuż przed tym jak rozpocząłeś swój wieczny sen i była to prawdopodobnie najlepsza i najgorsza rozmowa jaką kiedykolwiek miałem okazję prowadzić i bardzo Ci dziękuję, że dałeś mi te jedne z ostatnich chwil, aby pomóc… zrozumieć, że nadmierną wagę na rzeczy, które nie mają wpływu na nic więcej poza naszym ego”.

 

„Nigdy nie zapomnę, jak był w stanie powiedzieć do widzenia, wiedząc, że pewnego dnia to nastąpi. Do tego czasu Tito jednak otrzymywał duże wsparcie i był siłą dla innych, którzy też tego potrzebowali”, zakończył Rosell swoje emocjonalne pożegnanie z Tito Vilanovą.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/sandro-rosell-tito-nigdy-nie-zapomnial-ze-bedzie-musial-powiedziec-do-widzenia/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.