31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
15dn.16godz.3min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Słowa żony Tito, które zmieniły postrzeganie życia przez Pola Calveta

Słowa żony Tito, które zmieniły postrzeganie życia przez Pola Calveta

Zbieg wielu okoliczności sprawił, że zawodnik Barçy B, Pol Calvet, był jednym z ostatnich, którzy widzieli Tito Vilanovę przed śmiercią.

 

Nigdy nie wiadomo, co może przynieść życie. Nigdy nie spodziewasz się niespodzianek, przyjemnych czy nie, które mogą cię spotkać. A Pola Calveta właśnie taka niespodzianka spotkała. Zawodnik Barçy B był operowany w Wieki Czwartek w Hospital Quirón z powodu problemów ze ścięgnami w prawej nodze i pozostał w szpitalu aż do niedzieli.

W sobotę, Pol zaczął przechadzać się po korytarzach szpitala i niezwykle się zdziwił, kiedy zobaczył Tito Vilanovę. A jeszcze dziwniejsze było to, że znajdował się on w pokoju obok. Zawodnik nie rozmawiał z Tito, ale z jego żoną, Montse, a jej słowa trudno będzie zapomnieć.

Pol Calvet zachowywał dyskrecję przez cały czas. Dopiero w piątek, kiedy ostatecznie została potwierdzona smutna wiadomość, napisał na swojej śniacie na Facebooku ten poruszający tekst: „Dzisiaj jest bardzo smutny dzień. Wyrażam żal po śmierci wielkiego wojownika, osoby, która zrobiła wszystko by żyć. Zrobiłeś wszystko co mogłeś, a nawet więcej.  Złośliwość Twojej choroby zabierała Cię, zmniejszała, ale byłeś wytrwały cały ten czas. Wcześniej byłeś częścią najlepszej drużyny w historii, ale ten mecz, walka z chorobą, był czymś zupełnie innym. Zbiegiem okoliczności, czy nie, spotkaliśmy się w zeszłą sobotę. Chciałem przekazać Ci całe moje wsparcie, życzenia powrotu do zdrowia, z mojego pokoju obok w Hospital Quirón. Słowa Twojej żony, Montse, sprawiły, że ujrzałem życie z zupełnie innej perspektywy… „Chwytaj chwilę, ponieważ w życiu jest wiele zakrętów. Jesteś szczęściarzem”. Były to słowa, które wyryły się w mojej pamięci. Jedyne czym się przejmowano, to jak on zostanie zapamiętany. Mogę jedynie powiedzieć: „Będziemy pamiętać siłę, chęć do życia, którą zwalczał przeciwności, głównie tą zwaną rakiem”. Dużo wsparcia dla Montse, syna Adrii i córki Carloty. Dzisiaj świat stał się odrobinę mniejszy”.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/slowa-zony-tito-ktore-zmienily-postrzeganie-zycia-przez-pola-calveta/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.