03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.23godz.4min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Środowisko Messiego czuje, że Barça chce go sprzedać

Środowisko Messiego czuje, że Barça chce go sprzedać

Według kanału sportowego Televisió de Catalunya (TVC), środowisko Messiego jest przekonane, że klub chce go sprzedać do innego klubu. Są dwa powody dla takiego myślenia: niechęć do poprawy jego kontraktu i ciągłe zainteresowanie PSG. Środowisko Argentyńczyka uważa, że francuski klub nie starał by się tak bez uzyskania wcześniejszej zgody klubu.

 

Negocjacje w celu poprawienia kontraktu Messiego są prowadzone przez jego ojca, Jorge Messiego i dyrektora generalnego Barcelony, Antoni Rossicha. Odnowienie kontraktu w 2013 roku także było trudne i wymagało interwencji ówczesnego prezydenta Sandro Rosella. Aktualne negocjacje są skomplikowane i obie strony wiele dzieli od porozumienia (także prawa do wizerunku). Dlatego też środowisko Leo nie widzi chęci Barcelony do przedłużenia kontraktu.

 

Według Esport3, PSG co tydzień przekazuje informacje zawodnikowi, o tym jak bardzo chce go mieć w swoim zespole. Paryżanie są także skłoni do wpłacenia pełnej klauzuli: 250 mln euro. Środowisko Messiego uważa natomiast, że Francuzi nie naciskali by tak bez porozumienia z klubem. Fakt, że Katar jest właścicielem PSG i głównym sponsorem katalońskiego klubu prowadzi ich do takiego myślenia. Nikt nie uważa też, że kluby mogłyyby sobie przeszkodzić z powodu „transferu stulecia”.

 

Oferta PSG również nie przemawia do Messiego, który uważa, że francuska liga jest mniej konkurencyjna. Gracz czuje się oszukany przez klub, który w ubiegłym roku nie zakontraktował jego przyjaciela, Sergio Agüero.

 

Messi odmówił Madrytowi

 

Co więcej, Messi odrzucił pięć ofert w letnim okienku transferowym. Jedna z nich pochodziła od Realu Madryt. Według Esport3 główny rywal Barcelony wspólnie z jego sponsorem (Adidas) był gotów zapłacić klauzulę, która wynosiła 250 mln euro i uczynić go najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie. Spotkania odbywały się w Barcelonie. Ofertę przedstawił były dyrektor generalny Julio Senn, ale Messi stanowczo odmówił i postanowił zostać w stolicy Katalonii.

 

Źródło: Sport.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/srodowisko-messiego-czuje-ze-barca-chce-go-sprzedac/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.