29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.6godz.30min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Ter Stegen, Halilović i sześć innych wzmocnień

Ter Stegen, Halilović i sześć innych wzmocnień

Kataloński klub ogłosił, że budżet przewidywany na transfery ma wynosić około 100 milionów euro. Na liście nowych wzmocnień, prócz Ter Stegena i Halilovicia, znalazł się między innymi Hummels, który podobno doszedł do porozumienia z Barceloną.

 

Odejścia. Mówi się, że nie będzie to rewolucja, ale „gruntowna przebudowa”. Na rzecz nowych zawodników, z FC Barcelony mogą odejść: Valdés, Pinto, Alves, Puyol, Song, Dos Santos, Tello, Afellay i Cuenca. Pod uwagę brani są również Fàbregas i Alexis. Pierwszym prawdopodobnie interesuje się Manchester United, natomiast drugi, według włoskich mediów, ma porozumienie z Juventusem. Alexisa powiązuje się również z Atlético Madryt.

Wypożyczenia. Rafinha, który gra aktualnie w Celcie, wróci na Camp Nou, a następnie zostanie postanowione, czy pozostanie w katalońskim klubie, czy nie. Wszystko wskazuje na to, że tak. W przypadku jeśli nie pozostanie w Barcelonie, jego pierwszą opcją jest Premier League, chociaż inne możliwości nie są odrzucane. Deulofeu, na początek, pozostanie rok dłużej w Anglii, pod skrzydłami Roberto Martíneza, trenera Evertonu. Jeśli chodzi o Bojana, to on prawdopodobnie nie wróci już z Ajaxu, jednakże został mu tylko rok kontraktu.

Zakontraktowani. Transfery Ter Stegena i Halilovicia są już zamknięte i ustalone od miesięcy. Po decyzji FIFY o zawieszeniu kary, zawodnicy przyłączą się do katalońskiego klubu dnia 1 lipca. Wraz z nimi ma się pojawić kilka nowych wzmocnień.

Bramkarze. Jest to jedna z bardziej skomplikowanych spraw dla Barcelony z racji prawdopodobnego odejścia obu bramkarzy. Odejście Valdésa jest druzgocącą wiadomością dla kibiców z Camp Nou od dłuższego czasu. Ter Stegen z Niemiec ma przyjść jako podstawowy, jednak Zubi bierze również pod uwagę Jordiego Masipa. Niewykluczone, że będzie szukany jeszcze trzeci bramkarz, o profilu podobnym do Pinto.

Obrona. Pięta Achillesowa Zubiego w ostatnich latach. Vilanova chciał jedynie zakontraktowania Thiago Silvy, a Martino wierzył w całkowity powrót Puyola. Teraz już nie można popełnić w tej strefie żadnego błędu. AS potwierdził, że Katalończycy mają jednego centralnego obrońcę zakontraktowanego i wszystko wskazuje na to, że jest to Hummels, jednak lista kandydatów jest długa. Szuka się również prawego obrońca, który będzie konkurować z Montoyą o wyjściową jedenastkę – wiele wskazuje na Cuadrado z Florentiny.

Środek. Jednym z pomysłów sekretarza technicznego jest wzmocnienie pozycji defensywnego pomocnika. Jemu podoba się Samper z rezerw, a Zubiemu Bruno Soriano z Villarreal. Natomist Denis Suárez z Barcelony B ma w kontrakcie, że znajdzie się w pierwszym zespole.

Napastnicy. Znalezienie na rynku transferowym zawodnika będącego typową dziewiątką wydaje się konieczne. Napastnik, który mógłby złamać najbardziej zamkniętą obronę i który mógłby korzystać z wysokich dośrodkowań. Tutaj nie mówi się o żadnych konkretnych nazwiskach.

 

Źródło: As.com

mainXX:/2014/04/ter-stegen-halilovic-i-szesc-innych-wzmocnien/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.