29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
1dn.0godz.11min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

„Wszyscy jesteśmy małpami” – Neymar rozpoczyna kampanię przeciw rasizmowi

„Wszyscy jesteśmy małpami” – Neymar rozpoczyna kampanię przeciw rasizmowi

Kiedy podczas wczorajszego meczu Dani Alves w humorystyczny sposób zareagował na rasistowskie zachowanie jednego z kibiców, nikt nie spodziewał się, że będzie to początek większej kampanii. Neymar, zdegustowany tego rodzaju zachowaniem, za pomocą mediów społecznościowych rozpoczął walkę z rasizmem.

 

Napastnik Barcelony postanowił walczyć z tego rodzaju zachowaniem po tym, jak kibice rzucili w jego kolegę z drużyny, Daniego Alvesa, bananem podczas wczorajszego meczu z Villarrealem.

 

Brazylijczyk zareagował w dość zabawny sposób, podnosząc owoc i jedząc go, ale jego rodak umieścił zdjęcie na portalu Instagram, by wyrazić swoje oburzenie.

 

„Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy małpami, powiedzmy NIE rasizmowi”, napisał na portalu wraz z dopiskiem: #weareallmonkeys.

 

„Szkoda, że mamy takie uprzedzenia w 2014 roku. Nadszedł czas, by ludzie podnieśli głos. Moim sposobem na wyrażenie poparcia jest zrobienie tego, co Dani Alves. Jeśli też tak uważasz, zrób zdjęcie, gdy jesz banana. Użyjemy ich broni na własną korzyść”, zaapelował.

 

Źródło: Goal.com

mainXX:/2014/04/wszyscy-jestesmy-malpami-neymar-rozpoczyna-kampanie-przeciw-rasizmowi/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.