„Wszyscy jesteśmy małpami” – Neymar rozpoczyna kampanię przeciw rasizmowi

„Wszyscy jesteśmy małpami” – Neymar rozpoczyna kampanię przeciw rasizmowi

Kiedy podczas wczorajszego meczu Dani Alves w humorystyczny sposób zareagował na rasistowskie zachowanie jednego z kibiców, nikt nie spodziewał się, że będzie to początek większej kampanii. Neymar, zdegustowany tego rodzaju zachowaniem, za pomocą mediów społecznościowych rozpoczął walkę z rasizmem.

 

Napastnik Barcelony postanowił walczyć z tego rodzaju zachowaniem po tym, jak kibice rzucili w jego kolegę z drużyny, Daniego Alvesa, bananem podczas wczorajszego meczu z Villarrealem.

 

Brazylijczyk zareagował w dość zabawny sposób, podnosząc owoc i jedząc go, ale jego rodak umieścił zdjęcie na portalu Instagram, by wyrazić swoje oburzenie.

 

„Wszyscy jesteśmy równi, wszyscy jesteśmy małpami, powiedzmy NIE rasizmowi”, napisał na portalu wraz z dopiskiem: #weareallmonkeys.

 

„Szkoda, że mamy takie uprzedzenia w 2014 roku. Nadszedł czas, by ludzie podnieśli głos. Moim sposobem na wyrażenie poparcia jest zrobienie tego, co Dani Alves. Jeśli też tak uważasz, zrób zdjęcie, gdy jesz banana. Użyjemy ich broni na własną korzyść”, zaapelował.

 

Źródło: Goal.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB