03.03.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Athletic Bilbao vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.21godz.12min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Xavi: Mamy nadzieję, że pierwsi zdobędziemy gola

Xavi: Mamy nadzieję, że pierwsi zdobędziemy gola

Dwa dni przed decydującym meczem z Atlético Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, jeden z najważniejszych w szatni Barcelony, Xavi Hernández, pojawił się przed mediami, aby wyjaśnić jak do tego wyzwania podejdą jego koledzy.

 

„Chcielibyśmy pierwsi strzelić gola, aby zobaczyć jak zareagują. W czterech poprzednich meczach z tym rywalem ta sztuka nam się niestety nie udała, a mogła mieć kluczowe znaczenie”, powiedział drugi kapitan FC Barcelony.

 

„Atlético nie pozostawia przestrzeni, stwarza sobie sytuacje i szybko się przemieszcza. To będzie dla nas bardzo, bardzo trudny mecz. Chcielibyśmy podchodzić do tego meczu z korzystniejszym wynikiem, ale wszystko zależy od nas. Musimy wygrać i stworzyć sobie okazję, bo jesteśmy zespołem, który żyje z gry ofensywnej. Mamy jednak do czynienia z rywalem, który jest zabójczy w kontrach”, kontynuował.

 

„To dla nas bardzo ważny tydzień. Gramy ważne spotkania, nie chcemy się potknąć ani w środę, ani z Granadą. Oba starcia będą dla nas skomplikowane”, zaznaczył Xavi, który określił mecz z Atlético jako najważniejszy.

 

Ponadto, ‘6’ Barcelony zabrała głos w sprawie sankcji FIFA. „W szatni i w klubie wszyscy wiemy, że kara jest całkowicie nieproporcjonalna i niesprawiedliwa. La Masia pełni absolutnie prawidłową funkcję i będziemy jej bronić. Sankcja nie wpłynęła na nas. Wewnątrz wszyscy czujemy się silni, gdyż mamy konkurencyjny zespół i było tak przez cały sezon”.

 

Źródło: FCBarcelona.es

Lech Kursy

Brak spotkań

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2014/04/xavi-mamy-nadzieje-ze-pierwsi-zdobedziemy-gola/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.