31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
11dn.10godz.0min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Zubizarreta planuje latem siedem transferów

Zubizarreta planuje latem siedem transferów

FC Barcelona planuje gruntowny remont pierwszego zespołu i głośne ruchy na rynku transferowym.

 

Niektórzy nazywają to rewolucją, a inni po prostu przebudową, ale kadra Barçy doczeka się latem zauważalnych zmian, dzięki czasowemu zawieszeniu sankcji FIFA. Według wstępnych ustaleń sekretariatu technicznego, który działa pod przewodnictwem Andoniego Zubizarrety, celem jest siedem transferów do pierwszej drużyny. Dwóch bramkarzy, dwóch stoperów, prawy obrońca, pomocnik i napastnik trafi na Camp Nou w ciągu najbliższych miesięcy.

 

W pierwszej kolejności zostanie wzmocniona bramka i obrona: klub chce zakontraktować dwóch stoperów i prawdopodobnie dwóch bramkarzy. Transfer Ter Stegena jest już pewny. Niemiec ma być pierwszym bramkarzem. Rezerwowy bramkarz teoretycznie nie został jeszcze zdefiniowany, ale klub może dać szansę Jordi Masipowi, który ma zostać sprawdzony podczas letnich sparingów. W zależności od gry i odczuć sztabu szkoleniowego może on wcielić się w rolę, którą dotychczas pełnił Pinto. Jeśli taka opcja się nie sprawdzi, klub będzie monitorował rynek i poszukiwał drugiego bramkarza.

 

Zubizarreta jest świadom tego, że jest porzeba wzmocnienia najsłabszej formacji czyli defensywy. Priorytetem jest transfer dwóch stoperów. Pierwszy z nich ma mieć niekwestionowane umiejętności i niezbędne doświadczenie z wcześniejszej gry w Europie. Taki gracz przede wszystkim ma wziąć na siebie odpowiedzialność od pierwszego dnia w drużynie. Ma być on kompletnym stoperem, który będzie potrafił dobrze operować piłką i grać w powietrzu (jeden z głównych mankamentów Barcelony w ostatnich sezonach). Równolegle klub chce jeszcze sprowadzić stopera z niższym doświadczeniem, myśląc o przyszłości, choć niemożliwe jest, aby był to zawodnik z cantery.

 

Myśli się również o prawej obronie, której wzmocnienie będzie zależało od najbliższej przyszłości Daniego Alvesa. Brazylijczyk ma kontrakt do 2015 roku i lato będzie ostatnią szansą, aby go sprzedać. Jego słaba gra w ostatnich spotkaniach, nieporozumienia z kibicami, a także możliwy wzrost ceny po mundialu w Brazylii może spowodować, że zainteresowanie klubów jego osobą wzrośnie, a Barcelona postanowi go sprzedać.

 

Środek pola także podlega zmianom. Alex Song najprawdopodobniej opuści Barcelonę, przyszłość Ceska nie jest zdefiniowana, a Xavi może zaakceptować drugorzędną rolę. Mówi się o dwóch wzmocnieniach: powrocie Rafinhii po wypożyczeniu do Celty Vigo, a także o bardziej fizycznym pomocniku (nazwisko Arturo Vidala pojawia się w tym kontekście najczęściej).

 

Przybycie napastnika również należy wziąć za pewnik. Alexis może odejść i sprawić, że do Barcelony trafi Arturo Vidal. W każdym razie, klub musi jeszcze sfinalizować transfer napastnika, który będzie klasyczną 9 lub piłkarzem bardziej dynamicznego (tutaj należy wstawić nazwisko Reusa).

 

Infografika katalońskiego SPORTU:

 

Infografika

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2014/04/zubizarreta-planuje-latem-siedem-transferow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.